МЕЗОНЕТА ATHENA - Калитеа - мтф - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Мезонетата ATHENA се наоѓа во елитна населба на комплекс од мезонети и е на 30 м од стариот магистрален пат за Полихроно, Ханиоти, Пефкохори. Мезонетата е во големина од 65 м2, располага со една 1/2 и една 1/3 соба, дневен престој со комплетно опремена кујна (нов шпорет, фрижидер и сервис за јадење), тоалет, балкон, интернет и LCD-TV. Спалните соби се на спрат и имаат нови клима уреди, кои се вклучени во цената.

ПЕРИОД 1/2+1/3
01/05-31/05 65 €
01/06-30/06 80 €
01/07-31/07 110 €
01/08-31/08 120 €
01/09-30/09 85 €
01/10-31/10 65 €

*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

 

  • Цените се дадени за наем за мезонетата на ден
  • Минимум престој од 7 ноќи
  • Во собите e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. бројот на кревети.
  • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа.
  • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време.
  • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот.
  • Цена само за автобуски повратен билет 45 еур, а за деца од 02-12 години 35 еур.
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.