КУЌА MAKIS - Неа Флогита - имп - ЛЕТО 2024

Share on facebook

40.256969, 23.223039

попуст – 12% за целосна  уплата заклучно со 11.05.202(сабота)

 

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбани градови во областа Халкидики.

Куќа Макисе е лоцирана на главната улица кај фудбалското игралиште во Неа Флогитана само 50 метри од прекрасната плажа и 50 метри од центарот. Располагаме со 3 четирикреветни мезонети на високо приземје кои имаат поглед море. Секој апартман располага со комплетно опремена реновирана кујна, ТВ, сопствени тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, сопствени тераси и одличен нов мебел. Паркингот е обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на само 10 метри додека најблискиот голем супер маркет е оддалечен на најмногу 50 метри.

1/4 мезонет бр. 1 – високо приземје. Мезонетот е наменет за 4 лица, има два француски кревети, еден во кујната и еден на катот. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет и сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi.

1/4 мезонет бр. 2 – високо приземје. Мезонетот е наменет за 4 лица, има два француски кревети, еден во кујната и еден на катот. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет и сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi.

1/4 мезонет бр. 3 – високо приземје. Мезонетот е наменет за 4 лица, има два француски кревети, еден во кујната и еден на катот. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет и сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi.

 

1.Вонсезонски  цени

Термин Ноќевања 1/4 мезонет  (задолжително плаќаат 2 лица)
19/05-26/05 7 89
26/05-02/06 7 109   –   попуст цена по лице 99
02/06-09/06 7 149
09/06-16/06 7 189
16/06-23/06 7 239
23/06-30/06 7 259

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (задолжително плаќаат 2 лица)

 

2.Сезонски  цени

Термин Ноќевања 1/4 мезонет
30/06-07/07 7 599
07/07-14/07 7 619
14/07-21/07 7 649
21/07-28/07 7 649
28/07-04/08 7 649
04/0811/08 7 649
11/0818/08 7 649
18/0825/08 7 649
25/0801/09 7 629

Цените во табелата се однесуваат за наем на мезонет за 7 ноќевања без превоз

 

3.Вонсезонски  цени

Термин Ноќевања 1/4 мезонет (задолжително плаќаат 2 лица)
01/0908/09 7 249
08/0915/09 7 219
15/0922/09 7 169
22/0929/09 7 119

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (задолжително плаќаат 2 лица)

 

 

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА МЕЗОНЕТ ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50евра), еден правец 2.480мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во мезонет плаќаат минимум 2 лица.
 • Во мезонет дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Пикник травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко – здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже  аранжманот или да се промени термин на резервацијата.