Куќа “Blue and White” Неа Флогита - ИМП - ЛЕТО 2024

Share on facebook

 40.25894, 23.21992

попуст – 15 % за 50 % уплата заклучно со 23.03.2024 (сабота)
и целосна доплата заклучно со 20.0
4.2024 (сабота)

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики,бистрината на водата,авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови.Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбани градови во областа Халкидики.

Куќа “Blue and White”е сигурно една од најквалитетните и најдобро уредените и опремените куќи во Неа Флогита.Оценка на букинг има од 9.3 и е лоцирана во помирниот дел на НеаФлогита, на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот. Располагаме со 4високо квалитетни четири креветни дуплекс апартмани на прв кат. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пешкири, големи тераси и одличен мебел. Паркингот еобезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот голем супер маркет е оддалечен на 150 метри.

1/4 дуплекс апартман бр. А1 – прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби,модерен тоалет, сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр. А2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни одделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 – приземје. Дуплекс апартманот е простран, огромен и многу комотен трособен стан. Располага со 2 одвоени спални соби со француски кревети, опремени со плакари. Во дневниот престој има единечен кревет и две софи на пуштање. Кујната е оделена посебно и е комплетно опремена со сите потребни елементи, голема трпезариска маса, голем електричен шпорет и фрижидер како и машина за перење. Тоалетот е простран и е со туш. Апартманот има сопствема, огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, опремен е и со клима уред ТВ и Wi-Fi кои се вклучени во цената. Погоден за големи семејства или за 2 семејства со помали деца.

 

1/4 дуплекс апартман бр.B1– прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопственa тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе.

1/4+1 дуплекс апартман бр.B2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни одделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

 

термин: 19.05. – 26.05. – 10 евра од цените по лице со вклучен превоз 
термин: 26.05. – 02.06. – 10 евра од цените по лице со вклучен превоз 

 

 1. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартман бр. А1и B1 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплексапартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплексапартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица) 1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
19/05-26/05 7 99 109 109 119
26/05-02/06 7 109 119 119 129
02/06-09/06 7 119 129 129 139
09/06-16/06 7 139 149 159 169
16/06-23/06 7 149 159 169 179
23/06-30/06 7 169 179 189 199
 1. Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 1/4 дуплекс апартман бр. B2 1/4 дуплекс апартман бр. А2  

1/7+2 дуплекс апартман бр. А3

30/06-07/07 7 669 699 749 799
07/07-14/07 7 709 749 789 849
14/07-21/07 7 769 799 849 919
21/07-28/07 7 769 799 849 919
28/07-04/08 7 769 799 849 919
04/0811/08 7 769 799 849 919
11/0818/08 7 769 799 849 919
18/0825/08 7 769 799 849 919
25/0801/09 7 719 759 799 869

 

 

 1. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице(задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин Ноќевања 1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплекс апартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица) 1/4 дуплекс апартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица) 1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
01/0908/09 7 159 169 179 189
08/0915/09 7 139 149 159 169
15/0922/09 7 109 119 129 139
22/0929/09 7 99 109 109 119

 

 

НАПОМЕНИ И УСЛОВИ :

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА ДУПЛЕКС АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни3.100 мкд. (50евра), еденп равец 2.480мкд. (40евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ, СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз доколку користи;
 • Во дуплекс апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената (информации во агенција).
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска против вредност (1евро=62мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, напромотивните цени НЕ следува попуст.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по патна ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки. Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши најдоцна до 10 дена пред терминот на поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на вашиот престој должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставникот на агенцијата или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио / апартман.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Пикник травел НЕ може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда. Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.