ВИЛА TOULA - Неи Пори - сп - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Неи Пори е место кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

 

Вила ТУЛА  се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7 соби од кои (  студија 1/2, студија 1/3 дуплекс  1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 190 м одалечена од плажа .Wi-fi – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во студијата и 8 евра во дуплексот

GPS Kordinati : 39.97393, 22.65581

 

 • 15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на вон сезонски цени (јуни и септември )
 • 10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени   (јули и август)
 •   *попустот не важи за промо цени

 

 

термин

ноќи  1/2

поглед на балконот во ѕид

 1/2

ПРИЗЕМЕ

студио

 

1/3

поглед на балконот во ѕид

бр 8

 1/3

ПРИЗЕМЕ

студио

 

1/3

СПРАТ

СТУДИО

 1/3+1/2

дуплекс

24.05.24 9

 

80 промо 100

 промо

110

 промо

110

 промо

120

 промо

170

 промо

02.06.24 7 145 155

 

165

 

165

 

180

 

219

 

09.06.24 7 200 219 230 230 250 300
16.06.24 7 269 279 299 299 319 400
23.06.24 7 309 319 340 340 360 480
30.06.24 7 330 350 370 370 390 510
07.07.24 7 360 380 400 400 420 540
14.07.24 7 379 399 419 419 439 550
21.07.24 7 379 399 419 419 439 550
28.07.24 7 399 419 440 440 460 570
04.08.24 7 399 419 440 440 460 570
11.08.24 7 379 399 419 419 439 550
18.08.24 7 369 389 409 429 429 540
25.08.24 7 339 349 360 360 380 490
01.09.24 7 299 309 329 329 360 440
08.09.24 7 259 269 289 289 319 410
15.09.24 7 199 209 229 229 249 360
22.09.24 7 100 110 120 120 130 240

ОПИС

1/2 СТУДИО БР 1- Се наоѓа на приземје , има заграден дел од дворот кој се користи како тераса и е од  десната страна при  влез на вилата. Во влезот на студиото  се наоѓаа помала кујна со решо и мал фрижидер , има сопствено мало WC , од кујната се влегува во собата каде има  два поединечни кревети и има врата за на терасата. Има Клима и ТВ.

 

1/3 СТУДИО БР 2 -Се наоѓа на приземје, има заграден дел од дворот кој се користи како тераса и е од левата страна при влез во  самата вила. Кујната е   одделена  од собата со врата и е опремена со решо и мал фрижидер, WC , соба со еден дупли  и еден единечен кревет. Од собата се излегува на терасата. Има клима и ТВ.

 

1/3 СТУДИО БР 3- Се наоѓа на приземје, има заграден дел од дворот кој се користи како тераса . Студиото располага WC , кујна која е како посебна просторија и е опремена со  решо и мал фрижидер , а собата е  со 3 поединечни кревети. Има клима и ТВ.

1/2 СТУДИО БР 4- Се наоѓа на приземје , има  дел од дворот кој се користи како тераса и е од  десната страна при  влез на вилата. Во влезот на студиото  се наоѓаа помала кујна со решо и мал фрижидер , има сопствено мало WC , од кујната се влегува во собата каде има  два поединечни кревети и има врата за на терасата која гледа во соседната куќа (ѕид). Има Клима и ТВ.

 

1/3 СТУДИО БР 5- Се наоѓа на првиот кат во вилата , има сопатвена тераса , WC , собата е со 3 единечни кревети  и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем  фрижидер .Има клима и ТВ.

 

 

1/3 СТУДИО БР 6- Се наоѓа на првиот кат во вилата , има сопатвена тераса , WC , собата е со 3 единечни кревети  и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем  фрижидер .Има Клима и ТВ.

 

 

1/5 ДУПЛЕКС БР 7 –  Се наоѓа на првиот кат од вилата има дога тераса  на која се излегува од двете спални и од кујната. Кујната се наоѓа во ходникот на дуплексот помеѓу двете спални соби и е оремена со решо и голем  фрижидер .Сопствено  WC.

Во едната спална има 1 дупли и 1 единечен кревет  а во  другата спална соба има 2 единечни  кревети и ТВ . Во дуплексот има 2 клими по една во секоја спална соба .

 

1/3 СТУДИО БР 8- Се наоѓа на првиот кат во вилата , има сопатвена тераса која гледа во соседната куќа (ѕид), WC , собата е со 3 единечни кревети  и во истата просторија се наоѓа и кујната  опремена со решо и голем  фрижидер . Има клима и ТВ.

 

Wi-fi – бесплатно додека ,   климата е со доплата . Во дуплексот се плаќаат двете клими .

 

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5€на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.
 • Користењето на клима-уред, (8 евра на ден за двете клими )во дуплекс.
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман .
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
 • Т.А. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ и на самата агенција.

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“.
Тимот на “ПИКНИК ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени