ВИЛА TOULA - Неи Пори - сп - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила ТУЛА се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори. Располага со 7 соби од кои: студиo 1/2, студио 1/3, студио ¼ дуплекс 1/3+1/2. Вилата се наоѓа 190 метри одалечена од плажа . GPS Kordinati: 39.97393, 22.65581
WI – FI – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во студијата и 8 евра во дуплексот.

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

Термин Ноќи 1/2 студио

Бр.4

Приземје,

поглед на балкон во ѕид

1/3 студио

Бр.1

Приземје

1/4 студио

Бр.8

1 кат, поглед на балкон во ѕид

1/4 студио

Бр.2

Бр.3

Приземје

1/3 студио

Бр.5

1 кат

1/4 студио

Бр.6

1 кат

1/3+1/2

Бр.7

Дуплекс

Апартман

1 кат

24.05.24 9 70 промо 100 промо 120 промо 120 промо 110 промо 130 промо 160 промо
02.06.24 7 145 165 190 190 180 200 219
09.06.24 7 200 230 269 269 250 279 300
16.06.24 7 269 299 339 339 319 349 400
23.06.24 7 309 340 379 379 360 389 480
30.06.24 7 330 370 399 399 390 409 510
07.07.24 7 360 400 429 429 420 439 540
14.07.24 7 379 419 449 449 439 459 550
21.07.24 7 379 419 449 449 439 459 550
28.07.24 7 399 440 469 469 460 479 570
04.08.24 7 399 440 469 469 460 479 570
11.08.24 7 379 429 449 449 439 459 550
18.08.24 7 369 419 439 439 429 449 540
25.08.24 7 339 360 399 399 380 409 490
01.09.24 7 299 329 379 379 360 389 440
08.09.24 7 259 289 329 329 319 339 410
15.09.24 7 199 229 259 259 259 269 360
22.09.24 7 90 110 179 189 120 199 230

 

GPS Kordinati: 39.97393, 22.65581

WI – FI – бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден во студијата и 8 евра во дуплексот.

ОПИС:
1/3 СТУДИО БР.1 – Се наоѓа на приземје, Има заграден дел од дворот кој се
користи како тераса и е од десната страна при влез на вилата. Во влезот на
студиото се наоѓаа помала кујна со решо и мал фрижидер. Студиото има
сопствено мало WC. Од кујната се влегува во собата каде има еден дупли и еден
единечен кревет и има врата за на терасата. Има клима и ТВ.
1/4 СТУДИО БР.2 – Се наоѓа на приземје, Има заграден дел од дворот кој се
користи како тераса и е од левата страна при влез во самата вила. Кујната е
одделена од собата со врата и е опремена со решо и мал фрижидер, WC, соба со
два дупли кревети. Од собата се излегува на терасата. Има клима и ТВ.
1/4 СТУДИО БР.3 – Се наоѓа на приземје, Има заграден дел од дворот кој се
користи како тераса. Студиото располага WC, кујна која е како посебна просторија
и е опремена со решо и мал фрижидер, а собата е со еден дупли и два единечни
кревети. Има клима и ТВ.
1/2 СТУДИО БР.4 – Се наоѓа на приземје. Има дел од дворот кој се користи како
тераса и е од десната страна при влез на вилата. Во влезот на студиото се наоѓаа
помала кујна со решо и мал фрижидер. Има сопствено мало WC. Од кујната се
влегува во собата каде има два поединечни кревети и има врата за на терасата
која гледа во соседната куќа (ѕид). Има Клима и ТВ.
1/3 СТУДИО БР.5 – Се наоѓа на првиот кат. Има сопствена тераса, WC, Собата е
со 3 единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо
и голем фрижидер. Има клима и ТВ.
1/4 СТУДИО БР.6 – Се наоѓа на првиот кат. Има сопствена тераса, WC, Собата е
со еден дупли и два единечни кревети и во истата просторија се наоѓа и кујната
опремена со решо и голем фрижидер. Има Клима и ТВ.
1/5 ДУПЛЕКС БР 7 – Се наоѓа на првиот кат од вилата има долга тераса на која
се излегува од двете спални и од кујната. Кујната се наоѓа во ходникот на
дуплексот помеѓу двете спални соби и е оремена со решо и голем
фрижидер.Сопствено WC. Во едната спална има 1 дупли и 1 единечен кревет а во
другата спална соба има 2 единечни кревети и ТВ. Во дуплексот има 2 клими по
една во секоја спална соба .
1/4 СТУДИО БР.8 – Се наоѓа на првиот кат. Има сопатвена тераса која гледа во
соседната куќа (ѕид), WC, Собата е со еден дупли и два единечни кревети и во
истата просторија се наоѓа и кујната опремена со решо и голем фрижидер. Има
клима и ТВ.

Услови под кои важи аранжманот:
За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
Доплата на туристичка такса 1,5 еур на студио и 3 еура дуплекс од ноќ (се плаќа во објектот )

Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.
Користењето на клима-уред, (8 евра на ден за двете клими )во дуплекс.
WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).
Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
За возрасни 2.780 мкд. (45евра),
За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра),
Деца до 2 години бесплатно, без седиште.
ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:
Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
Туристичката агенција „СУПЕР ТРАВЕЛ“ има потпишано договори за фиксен(гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
Т.А. „PICNIC TRAVEL “ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени)капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената