ВИЛА SPIRIDOULA - Скијатос - мгн - ЛЕТО 2024

Share on facebook

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

Вила “Spiridoula“ е лоцирана на Мегали Амос на оддалеченост 50 метри од плажа и 5 минути пешки до центарот на градот. Вилата располага со двокреветни и трикреветни студија, четирикреветен апартман и петокреветен дуплекс апартман. Сите соби се со комплетно опремена кујна, клима уред (се доплаќа),  WiFi, балкон.

 

 

Термин

Ноќевања

 Вила Спиридула

Цена

Доплата за 3 то и 4 то лице

Доплата за деца до 12 години

29.05

7

139 

99 €

79 €

05.06

7

149 

109 €

79 €

12.06

7

169 

119 €

79 €

19.06

7

229 

139 €

79 €

26.06

7

249 

159 €

79 €

03.07

7

299 

179 €

79 €

10.07

7

299 

189 €

79 €

17.07

7

299 

199 €

79 €

24.07

7

299 

199 €

79 €

31.07

7

299 

199 €

79 €

07.08

7

299 

199 €

79 €

14.08

7

299 

199 €

79 €

21.08

7

249 

189 €

79 €

28.08

7

239 

179 €

79 €

04.09

7

209 

149 €

79 €

11.09

7

189 

129 €

79 €

18.09

7

169 

99 €

79 €

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.

Во цената е вклучено:

 

Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен:

*автобуски превоз, трансфер пристаниште-вила-пристаниште, за минимум 2 лица;

* трето и четврто  лице плаќаат според табелата;

*прво и второ дете до 12 години  плаќаат според табелата;

* дете до 2 години бесплатно (без седиште);

 

Во цената не е вклучено:

БРОДСКА КАРТА ВОЛОС-СКИЈАТОС – ВОЛОС = 35 € / 2.170 мкд (за возрасен и за деца) се плаќа во автобус;

 

Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 62ден.

Само автобуски превоз Скопје –Волос-Скопје 60 еур за возрасни, 45 еур за деца до 12 год.- повратна автобуска карта;

Само автобуски превоз  45 € за возрасни, 35 € за деца до 12 год. – еден правец;

За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 € за прво и второ лице, за 3 и 4 лице по  25 еур,за деца до 12 години не се одбива;

 

НАПОМЕНИ:

 Oбезбедено е трансфер од пристаниште-вила-пристаниште на денот на пристигнување и заминување

Во случај на промена на часот на поаѓање/враќање од страна на  бродската компанија,  агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

 

 

–  Туристичката такса се плаќа во автобус, истата изнесува 1,50 евра на ден по студио/апартман. 

–  Ве молиме минимум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање

–  Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

–  Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

–  Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени

кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

–  Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 15 дена пред поаѓање.

–  Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.

–  По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата