ВИЛА RITA НЕА ВРАСНА - ВТ - ЛЕТО 2023

Share on facebook

Вила ” Rita ” – Неа Врасна 2023

Неа Врасна се наоѓа помеѓу Ставрос и Аспровалта , во прекрасен залив со песочна плажа долга 5 километри и истото претставува идеално место за одмор на целото семејство.

И ова Лето 2023 во нашата понуда ја имаме  Вила Рита се наоѓа на 20 метри од прекрасната песочна плажа во Неа Врасна. Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата се доплаќа  5 € на ден.

15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 15.12

10 % ПОПУСТ ЗА УПЛАТА  ДО 01.02

 

 

НАПОМЕНА

 •  Цените означени со (*) звездичка во табелата се пакет аранжмани по лице за 7 ноќи со вклучен автобуски превоз
 •  Цените без звездичка означуваат наем на студио за 7 ноќи   без превоз
 •   Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 •   За пакет аранжман во студио потребни се минимум 2 лица , трето и четврто лице се сместуваат бесплатно , доплаќаат само превоз доколку користат.
 •  Во студио, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла.
 •  Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 •   Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 •  Превоз од: / Скопје / / Велес / Удово / Гевгелија;
 •  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 20m од вилата.
 •   Т.А. Пикник Травел не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во  објектот.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 •   Цените кои се на промоција се со пресметан попуст и не се одбива за сопствен превоз
 •   При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  Доплата за превоз: 
 • Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 35€  / Еден правец 35 
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
 •  Доплата за патничко осигурување – информации во агенцијата
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute или Happy Day  понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената
 • Туристичка такса 0,5 евра по студио  од ден се наплаќа  во агенцијата .

 ВИДЕО ОД ПРЕУБАВАТА НЕА ВРАСНА