ВИЛА PENELOPE - Скала Потамиа Тасос - нх - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Скала Потамиа е древно рибарско село, кое се наоѓа на јужниот дел на заливот и преубавата плажа Голден бич. Вилата Пенелопе се наоѓа во летувалиштето Скала Потамиа во близина на песочната плажа на Скала Потамиа и Голден Бич. Скала Потамиа е оддалечена околу 15 км. од градот Лименас. Во непосредна близина се наоѓаат продавници, таверни, ресторани и барови.

Вилата нема базен и интернет. Вилата поседува дво креветни студија со купатило со туш, фрижидер, комплетно опремена мини кујна, ТВ и клима ( со доплата).

Собите се наоѓаат на приземје и прв кат (собите кои се на прв кат имаат заедничка тераса преку која се влегува во собите, а собите на приземје излегуваат во заеднички двор слободен за користење на гостите од вилата)

Вилата не располага со сопствен паркинг.

Попуст за рана резервација за сите термини – 20%, за уплати до 01 Март

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Penelope – Skala Potamia
на 20 метри од море
термин Број на ноќи 1/2 студио стандард
макс. 2 лица
24.05.2024 7               139 €
31.05.2024 7               159 €
07.06.2024 7               195 €
14.06.2024 7               235 €
21.06.2024 7               285 €
28.06.2024 7               345 €
05.07.2024 7               389 €
12.07.2024 7               449 €
19.07.2024 7               489 €
26.07.2024 7               489 €
02.08.2024 7               489 €
09.08.2024 7               489 €
16.08.2024 7               489 €
23.08.2024 7               409 €
30.08.2024 7               335 €
06.09.2024 7               275 €
13.09.2024 7               199 €
20.09.2024 7               159 €
 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот

·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 0,5 евра по соба на ден

·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)

·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

·         Во собите има опремено мини кујна

·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време

·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време

·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.

·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.

·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)

·         Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)

·         Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

 

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата