ВИЛА LITCA 2 - Неа Флогита - сп - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила ,,LITCA-2  е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 70 метри. од плажа.. Вилата располага со ниско приземје,високо приземје, прв кат и втор кат.

 

GPS координати 40.258373, 23.214267

 

15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на вон сезонски цени  (јуни и септември)

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени   (јули и август)

  *попустот не важи за промо цени

 

 

Цени за термини за наем на апартмани/студија

 

Термини Бр.ноќевања 1/3 Студио 1/4

Апартман

1/5Апартман

приземје

1/6дуплекс

приземје

24.05.2024 8 180 промо 200 промо 210 промо 240

промо

01.06.2024 7 270 300 310 340

 

08.06.2024 7 320 360 370 480
15.06.2024 7 369 420 430 500
22.06.2024 7 419 480 490 570
29.06.2024 7 489 530 530 620
06.07.2024 7 509 590 600 660
13.07.2024 7 520 620 630 710
20.07.2024 7 520 620 630 710
27.07.2024 7 530 640 650 730
03.08.2024 7 530 640 650 730
10.08.2024 7 520 620 630 710
17.08.2024 7 520 620 630 710
24.08.2024 7 460 550 560 620
31.08.2024 7 420 490 500 550
07.09.2024 7 390 430 440 500
14.09.2024 7 340 360 370 460

 

21.09.2024 7 220 промо 250 промо 250 промо 390

промо

 

 

 • АПП БР 1– Високо приземје. Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса.Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 • АПП бр 2На прв кат. Располага со 2 простории .Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 • АПП бр 3На втор спрат . Располага со 2 простории .Спална со 2 единечни кревети и тераса, купатило, дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и тераса .Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 • СТУДИО бр  4На втор спрат.  Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет  во истата просторија е  кујната, купатило, балкон, ТВ и клима .

 

 • СТУДИО бр 5На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет  во истата просторија е  кујната, купатило, балкон (поглед на улица) , ТВ и клима .

 

 • ДУПЛЕКС бр 6Ниско приземје –Располага со 3 простории :дневна соба и две спални соби.Во дневната соба се наоѓа кујна ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна),два единечни кревети и софа на расклопување, истата излегува во двор кој има поглед на улица.Во едната спална има два единечни кревет и истата излегува во задниот двор додекаа втората спална соба има брачен кревет,купатило.Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 • АПП БР 7– Ниско приземје. Располага со 2 простории . Дневна соба со два единечни кревети и софа на расклопување и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) истата излегува во двор кој има поглед на улица.Спална соба со брачен кревет и излегува во задниот двор, купатило ,Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 5евро на студио и Апп од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

 ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
 • Т.А. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ и на самата агенција.

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“.
Тимот на “ПИКНИК ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени

ВИДЕО ОД НЕА ФЛОГИТА

ЛОКАЦИЈА ОД ВИЛАТА