Вила "LEMONIS" - Полихроно - мдт - Лето 2023

Share on facebook
Вила “LEMONIS” – Полихроно
Бесплатно сместување за 3-то и 4-то лице во АПТ со една спална

 

Вила “Lemonis”, се наоѓа во централниот дел на Пoлихроно, на улицата кај Црквата, и на 150m од плажа. На 50м од вилата на истата улица која води кон плажа има супермаркет како и познатиот млечен ресторант “Lemonis Bakery“, ресторани за брза храна.. Одлична вила  и локација во центар. Под вилата до влезот има салон за убавина Nails Land. Вилата располага со апартмани со една спала соба за 4 лица на: приземје / први и втори кат. Сите апартмани се исти и опремени со: просторна дневна соба со кујна (комплетно опремена+голем фрижидер), трепезарска маса,  TV, кревет на спуштање каде може да спијат две лица и спална соба со брачен кревет за уште две лица, гардеробер, купатило, клима и  интернет – БЕСПЛАТНИ. Сите апартмани имаат голема тераса каде што се излегува од спалната и дневната соба. Тарасата на II-ри кат има поглед на море. Вилата нема сопствен паркинг, гостите со сопствени возила може да паркираат на улицата пред вилата доколку има слободни места за паркирање. Ви посакуваме пријатен престој

 

 EARLY BOOKING – Лето 2023

 |  5% попуст за целосна уплата до 15.05.23

“Lemonis”
Полихроно
терминМАЈЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
202703101724010815222905121926020916
бр. ноќи7
77
7
7
7
*******77777
АПТ /2+2/95115145175205235430460500500500500500245215185145105
опис на ценовникотцени по лице со превоз цени за наем на апартман без превозцени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во апартманот, плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат; 6 години;
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 часот, а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  Хигиената си ја одржуваат самите клиенти за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на околу 200m од вилата на булеварот кај семафорите на автобуската постројка.
 • –  Клима и Wi-Fi интернет, БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и НЕ важат за првиот и последниот термин.

 • ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена без *, при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице (освен за првиот и последниот термин);
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
 • –  Доплата за туристичка такса – 0.50€ од соба од ноќ (се плаќа во самиот објект при сместување);
 • –  Доплата за патничко осигурување.

Автобуски превоз ПОЛИХРОНО, според термини од табелатаПатни информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Полихроно (325 км)
 Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат)  04:15h

 Скопје – Солун – Неа Модања – Калитеа

Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (430ден)
Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
 Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:00h
 Поаѓање од Полихроно: 14:20 по МК време / 15:20 по ГР време (на постројката)