ВИЛА KERASIOTI - ПЕФКИ ЕВИА -SK- Leto 2023

Share on facebook

Евиа е најголем остров во Егејското море и втор по големина Грчки остров ( после Крит)Главниот град Халкида се наоѓа на средишниот дел на островот, поврзан е со копното со мост, одалечен од Атина околу 90км. Островот е со должина од 180км, а ширина од 6 до 45км.

Пефки е едно од најпознатите и омилени места за одмор на северниот дел ос островот. Со своето скоро 4км долго шеталиште и плажа, зеленило и природни сенки, темно сината боја на морето е идеално место за оноие кои сакаат вистински да се одморат. Во Пефки може да купите штотуку уловена риба или морски плодови, квалитетно маслиново масло и маслинки. Вашиот одмор во Пефки збогатете го со некој излеттермалните бањи во Едипсос, Атина, крстарење до Скијатос, Вулканските острови (Lihadonisias)…

 Вилата нема сопствен паркинг. Може да паркирате во непосредна близина.

 Агенцијата не сноси одговорност за брзината на интернетот, слабиот сигнал  или технички проблеми и пречки кои може да се појават. 

ВИЛА КЕРАСИОТИ – Евиа, Пефки

Вилата се наоѓа во центарот на Пефки во прва линија на сама плажа. Во приземјето на вилата се наоѓа Пефки травел нашата партнер агенција како и Керасиоти кафетеријата, а собите се на прв спрат. Вилата е комплетно реновирана во 2017 год. И располага со апартмани и студија. Апартманите се за 5 лица (со поглед на море) со комплетно опремена кујна и посебна спална, тоалет,  клима, тв, тераса. Студијата се за 3 или 4 лица и се кон дворот. Имаат брачен кревет и еден/ два единечни и се опремени со кујна, клима, тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучен во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз),

трето и четвтро лице гратис сместување во студио,

трето, четврто и петто лице гратис сместување во апартман!!!

 -20% ПОПУСТ ЗА УПЛАТА ДО 01.01.2023

СМЕНА ПЕРИОД 1/3 СТД 1/4 СТД 1/5 АПП – МОРЕ
1 20.05-27.05 65 промо 90 промо 100 промо
2 27.05-03.06 75 промо 100 промо 110 промо
3 03.06-10.06 90 130 140
4 10.06-17.06 100 140 150
5 17.06-24.06 110 150 160
6 24.06-01.07 140 170 180
7 01.07-08.07 150 180 190
8 08.07-15.07 160 190 210
9 15.07-22.07 170 210 230
СМЕНА ПЕРИОД 1/3 СТД 1/4 СТД 1/5 АПП- МОРЕ
10 22.06-29.07 180 230 245
11 29.07-05.08 180 230 245
12 05.08-12.08 180 230 245
13 12.08-19.08 180 230 245
14 19.08-26.08 170 220 230
15 26.08-02.09 160 200 220
16 02.09-09.09 150 180 200
17 09.09-16.09 130 150 170
18 16.09-23.09 100 130 150

Доплата за превоз и траект (за оние кои имаат гратис сместување)

65 евра за возрасни

45 евра за деца до 12 години

–    Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–   Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

–          За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

–          Промо цените се со пресметан попуст за рана уплата и не се одбива за патување со сопствен превоз,

–          Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 

 •           Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 •           Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •          сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •           За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •           Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •           За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •           ТА Пикник Травел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
 •           При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 •           За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023
 •           За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •           Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •           Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •           Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.