ВИЛА EVA 2 - Неа Флогита - сп - ЛЕТО 2024

Share on facebook

 Вила  Ева 2  е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 30 метри од плажата. Вилата располага со приземје и три ката .Апартманите се на трет кат.

 

15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на вон сезонски цени  (јуни и септември)

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени   (јули и август)

*попустот не важи за промо цени

 

GPS координати : 40.25779, 23.2148

Термини Бр. ноќевања 1/4 /Апартман 1/5Апартман
24.05.2024 8 160 промо 170 промо
01.06.2024 7 260 270
08.06.2024 7 320 330
15.06.2024 7 380 390
22.06.2024 7 390 400
29.06.2024 7 440 450
06.07.2024 7 490 500
13.07.2024 7 580 590
20.07.2024 7 580 590
27.07.2024 7 610 620
03.08.2024 7 610 620
10.08.2024 7 580 590
17.08.2024 7 580 590
24.08.2024 7 510 520
31.08.2024 7 450 460
07.09.2024 7 390 400
14.09.2024 7 310 320
21.09.2024 7 220 промо 220 промо

 

 • АПП БР 1 1 /4 Апп на Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со два единечни кревети во истата просторија е кујната  ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) , голема тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 • АПП БР 2 – 1 /5 Апп на Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со три единечни кревети во истата просторија е кујната  ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) , тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5€(се плаќа во агенција )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман .
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
 • Т.А. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ и на самата агенција.

 

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“.
Тимот на “ПИКНИК ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени.

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

 

АПАРТМАН бр 1   (1/4) се наоѓа на третиот кат . Апартманот располага со една спална соба со брачен кревет и со соба во која има еден единечен кревет и софа. Апартманот има голема пространа тераса.
АПАРТМАН бр 2 (1/5) се наоѓа на третиот кат . Апартманот располага со една спална соба со брачен кревет и со соба во која има два единечен кревет и софа. Апартманот има  пространа тераса.

ВИДЕО ОД НЕА ФЛОГИТА