ВИЛА EVA - Калитеа - мтф - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Апартман ЕВА се наоѓа во елитна населба на комплекс од хотели и вили и е на 50 м од стариот магистрален пат Полихроно,Ханиоти,Пефкохори. Во негова близина се наоѓа градскиот парк и шеталиште. Апартманот е  на приземје. Располага со 52 м квадратни  една спална соба (Француски лежај),  голем дневен престој во кој има петосед што се спушта, со комплетно опремена кујна (шпорет, фрижидер и сервис за јадење), тоалет, балкон, TV, интернет, 2 клими ( во спалната соба и во дневниот престој) вклучени во цената.

 

ПЕРИОД 1/2 + 1/2+1
01/05-31/05 75 €
01/06-30/06 90 €
01/07-31/07 100 €
01/08-31/08 110 €
01/09-20/09 95 €
21/09-30/09 75 €


*Цените се изразени во ЕУР за уплата во денарска противвредност (1 Еур = 62,00 мкд).

 

УСЛОВИ 

  • Цените се дадени за наем за апартманот на ден
  • Минимум престој од 7 ноќи
  • Во собите  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. бројот на кревети.
  • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа.
  • Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време.
  • Хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот.
  • Цена само за автобуски повратен билет 45 еур, а за деца од 02-12 години 35 еур.
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.