ВИЛА DESPINA - Неа Флогита - еск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.
Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Деспина
Вила Деспина се наоѓа на 80м од плажата и пазарот во Неа Флогита.

Апартман број 1 е дуплекс апартман, се наоѓа на прв спрат и е за 4 лица. Во едната соба има брачен кревет, во другата два единечни. Кујната е одделена и опремена за подготовка на храна.
Деспина-бр.2
Апартман број 2 се наоѓа на прв спрат и е за 4лица. Во едната соба која е заедно со кујната има брачен кревет, а во другата соба два единечни кревети. Кујната е одделена и опремена за подготовка на храна.
Деспина бр.3
Апартман број 3 се наоѓа на прв спрат и е за 3 лица. Во едната соба има два единечни кревети, во ходникот има еден единечен кревет. Кујната е одделена и опремена за подготовка на храна.
Деспина бр.4
Апартман број 4 е дуплекс апартман и се наоѓа на втор спрат. Во едната соба има брачен кревет, во другата два единечни. Кујната е одделена и опремена за подготовка на храна.
Деспина бр.5
Апартман број 5 е дуплекс апартман и се наоѓа на втор спрат. Во едната соба има брачен кревет, во другата два единечни. Кујната е одделена и опремена за подготовка на храна.

Деспина бр 6
Апартман број 6 се наоѓа на втор спрат и е за 3 лица.Во едната соба има два единечни кревети, во ходникот има еден единечен кревет. Кујната е одделена и опремена за подготовка на храна.

Важно

• Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
Доплата за туристичка такса 1.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.
• Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
• Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
• Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.
• Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
• За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
Попустите Не се комбинираат.
• Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
• Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
• Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
• По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
• Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
• Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
• Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
• За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
• За ова патување важат општите услови на Т. А. Пикник Травел
• Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.
• За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин од редовната цена
• На промо цена не следува попуст од 10% за втор последователен термин

Во цената е вклучено:
• Наем на апартман за 7 ноќевања
• Климата и интернетот се вклучени во цената

Во цената не е вклучено:
• Превоз (45 евра за возрасни во два правци/ 35 евра за деца од 2.99 до 11.99 години)
• Туристичка такса за 7 ноќевања од апартман – Задолжително
• Патничко осигурување
• Индивидуални трошоци

Термини Цена
18.05.-25.05 1/3 – 207е
1/4 dupleks – 251e
1/4  – 251e
 25.05-01.06 1/3– 229е
1/4 dupleks – 273e
1/4  – 273e
01.06-08.06 1/3 – 251е
1/4 dupleks – 295e
1/4  – 295e
08.06-15.06 1/3 – 295е
1/4 dupleks – 328e
1/4 – 328e
15.06-22.06 1/3– 317е
1/4 dupleks – 350e
1/4  – 350e
22.06-29.06 1/3 – 339е
1/4 dupleks – 372e
1/4  – 372e
29.06-06.07 1/3– 361е
1/4 dupleks – 416e
1/4  – 416w
06.07-13.07 1/3 – 405е
1/4 dupleks – 449e
1/4  – 449e
13.07-20.07 1/3– 427е
1/4 dupleks – 471e
1/4 – 471e
20.07-27.07 1/3 – 449е
1/4 dupleks – 487e
1/4  – 487e
27.07-03.08 1/3 – 449е
1/4 dupleks – 487e
1/4 – 487e
03.08-10.08 1/3 – 449е
1/4 dupleks – 487e
1/4  – 487e
10.08-17.08 1/3 – 449е
1/4 dupleks – 487e
1/4 – 487e
17.08-24.08 1/3– 427е
1/4 dupleks – 471e
1/4  – 471e
24.08-31.08 1/3 – 394е
1/4 dupleks – 449e
1/4  – 449e
31.08-07.09  

1/3– 317е

1/4 dupleks – 372e
1/4- 372e
07.09-14.09  

1/3 – 295е

1/4 dupleks – 330e
1/4  – 330e
14.09-21.09  

1/3 – 251е

1/4 dupleks – 295e
1/4  – 295e
21.09-28.09  

1/3 – 218е

1/4 dupleks – 273e
1/4 – 273e
  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.