Вила "BLUE DREAM" - Калитеа - МДТ - ЛЕТО 2023

Share on facebook

Вила “Blue Dream”, се наоѓа во центарот на Калитеа, помеѓу втората и трета пешачка улица и околу 200m од плажа. Комплетно реновирана вила, располага со четири одлично уредени апартмани со една спална за 4 и 5 лица, на I-ви кат. Опремени се со: кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер..), тоалет, туш, просторни балкони со поглед кон Градот и шеталиштето, телевизор, гардеробер, клима и  интернет – БЕСПЛАТНИ. Распоредот на легла според апартманите е следен: Апартман No1 и No2 за четири лица: две единечни легла во кујната и брачен во спалната соба каде што и се излегува на терасата. Апартман No3 за пет лица: еден единечен кревет во кујната и два единечни + брачен кревет во спалната каде се излегува на две тераси. Апартман No4 за пет лица: три единечни легла во кујната и брачен кревет во спалата каде се излегува на голема тераса. Гостите со сопствени возила може да паркираат на улицата пред вилата.  Ви посакуваме пријатен престој.

 

 EARLY BOOKING

  5% попуст за уплата до 01.04.23

“Blue Dream”
Kалитеа
термин МАЈЈУНИЈУЛИАВГУСТСЕПТЕМВРИ
2027031017240108152229051219260209 16 
бр. ноќи7777777  *7  *7  *7  *7  *7  *7  *77777
Aпартман /2+2/
105115135165195225430460500500500500500235205185155115
Aпартман /3+2/105125145175205235450480540540540540540245215195165125
опис на ценовникотцени по лице со превозцени за наем на цел апартманцени по лице со превоз

НАПОМЕНА

 • –  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то, 4-то и 5-то лице БЕСПЛАТНО сместување;
 • –  Цените за 7 ноќи/8 дена (со *), се дадени за наем на цел апартман без вклучен превоз;
 • –  Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
 • –  Во апартман со една спална плаќаат минимум 2 лица | 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 • –  Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни – БЕСПЛАТНО;
 • –  Поради генерално чистење на апартманите после секоја смена, истите се напуштаат во 10:00 а се добиваат околу 14:00 часот (локално време);
 • –  При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 • –  Хигиената си ја одржувате сами за време на престојот;
 • –  Превоз од: Штип / Скопје / Куманово / Велес / Неготино / Гевгелија;
 • –  Автобусот ги остава/зема патниците на булеварот (околу 150m од вилата).
 • –  Клима и Wi-Fi интернет – БЕСПЛАТНО!!
 • –  Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти и Не важат за првиот термин.

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ

 • –  За уплата на два последователни термини (еден по друг), одобруваме 10% попуст на вториот термин;
 • –  За аранжманите за 7 ноќи/8 дена (без *), при патување со сопствен превоз се намалува -10€ од цената по лице;
 • –  Доплата за превоз: 45€ за возрасни / 35€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште)

Автобуски превоз КАЛИТЕА, според термини од табелатаПатни Информации
 Град на поаѓање Mесто на поаѓање  Време на поаѓањеСкопје – Калитеа (325 км)
 Куманово: (бензинска Макпетрол – автопат)  04:15h

 Скопје – Солун – Неа Модања – Калитеа

Автопат (Е75)

 

 Трошоци во еден правец:
Патaрини во Македонија (430мкд)
Патарини во Грција (2.30€)

 Скопје: (паркинг пред VIP хотел наспроти саем) 05:00h
 Штип: (паркинг пред нова пошта) 05:00h
 Велес: (бензинска Макоил, мотел Македонија) 05:45h
 Неготино: (бензинска, Макпетрол) 06:15h
 Струмица: (бензинска, Макпетрол – кружен тек)06:00h
 Удово: (бензинска, Макпетрол) 06:45h
 Г.П. Богородица: (бензинска, Oкта / Богородица) 07:30h
 Поаѓање од Калитеа:                        14:45 по МК време / 15:45 по ГР време (на главниот булевар)
За времето на враќање се можни мали задоцнувања поради густиот сообраќај
во текот на летната сезона. Затоа однапред Ви се извинуваме.