ВИЛА ATHINA - Голден бич - Тасос - нх - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила Атина Студиос е лоцирана во Голден Бич на 70 м. од самата плажа Голден бич. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија (француски лежај и класичен лежај или софа), , опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса со тенди. Вилата располага и со сопствен паркинг и двор за користење на гостите со гарнитура за седење.

Собите се наоѓаат на прв и втор кат и сите се со поглед кон море.

Координати 40º 43′ 53.16″ N 24º 45′ 33.11″ E

Попуст за рана резервација за сите термини – 20%, за уплати до 01 Март

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Vila ATHINA – Golden Beach
на 70 метри од плажа , поглед кон море
термин Број на ноќи 1/2+1  студио стандардна соба 1/3 студио

стандарна соба

макс. 2 лица и 1 дете до 10 години Макс. 3 лица
24.05.2024 7               169 €             179 €
31.05.2024 7               199 €             209 €
07.06.2024 7               255 €             264 €
14.06.2024 7               305 €             315 €
21.06.2024 7               335 €             345 €
28.06.2024 7               405 €             415 €
05.07.2024 7               445 €             455 €
12.07.2024 7               505 €             515 €
19.07.2024 7               555 €             565 €
26.07.2024 7               555 €             565 €
02.08.2024 7               555 €             565 €
09.08.2024 7               555 €             565 €
16.08.2024 7               555 €             565 €
23.08.2024 7               475 €             485 €
30.08.2024 7               395 €             405 €
06.09.2024 7               335 €             345 €
13.09.2024 7               249 €             259 €
20.09.2024 7               199 €             209 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот

·         Доплата за сеф – 3 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа во објектот

·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден

·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)

·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родители.

·         Во собите има опремено мини кујна

·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време

·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време

·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.

·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.

·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Голден Бич е околу 30 минути

·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

·         Агенцијата не одговара за квалитетот и брзината на интернет конекцијата во вилата

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)

·         Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)

·         Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата