ВИЛА AQUARELLE - Ормос Панагијас - еск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Ормос Панагијас е мало место на источниот брег на Ситонија. Името го добива по црквата посветена на Света Богородица (на грчки Панагија) која е зачувана уште од периодот на Византија.

Делот покрај плажата е идеален за сите оние кои сакаат да имаат мирен семеен одмор бидејќи токму тука има убави места за уживање, разни градини и игралишта за деца. Плажата Трани Амуда е една од главните причини поради кои треба да појдете на летување во Ормос Панагиас. Оваa плажа е една од најубавите плажи на вториот крак и има сино знаме!

Самото место е многу мирно, совршено за сите оние кои бараат вистинска релаксација, без метеж и сообраќај, идеално за парови и семејства со деца кои сакаат совршени плажи.

Вила Aquarelle

Вилата е нова, од 2021 година и се наоѓа на 450m  од плажа, а од центарот на Ормос Панагиас е на 5 минути пешачење. Сите студиа се 1/2-за 2 лица и се на прв и втор спрат, имаат два единечни кревети, мини фрижидерче и тоалет. Секое студио има тераса.

Пред вилата има простор за паркирање.

Термин 1/2 Редовна цена
12.05.24-19.05.24 1/2 129е
19.05-24-26.05.24 1/2 149е
26.05.24-02.06.24 1/2 189е
02.06.24-09.06.24 1/2 199е
09.06.24-16.06.24 1/2 239е
16.06.24-23.06.24 1/2 259е
23.06.24-30.06.24 1/2 299е
30.06.24-07.07.24 1/2 329е
07.07.24-14.07.24 1/2 379е
14.07.24-21.07.24 1/2 389е
21.07.24-28.04.24 1/2 399е
28.07.24-04.08.24 1/2 399е
04.08.24-11.08.24 1/2 399е
11.08.24-18.08.24 1/2 399е
18.08.24-25.08.24 1/2 379е
25.08.24.01.09.24 1/2 319е
01.09.24-08.09.24 1/2 259е
08.09.24-15.09.24 1/2 229e
15.09.24-22.09.24 1/2 199e
22.09.24-29.09.24 1/2 179e

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во вила Aquarella (наем)

-користење на клима и Wi-Fi

 

Што не е вклучено во цената

-Автобуски превоз – 50 евра по лице, за деца до 11,00 години 40 евра

-Патничко осигурување

-Индивидуални трошоци

 

Важно

-Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот.
-Доплата за туристичка такса 1,5 еур по студио/апартман на ден и се плаќа во вилата.
-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).
-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.
-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.
-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст
-Попустите Не се комбинираат.
-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.
-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.
-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.
-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.
-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.
-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).
-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.
-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.
-За ова патување важат општите услови на Т. А. Пикник Травел

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.