ВИЛА ANEMOHADI - Сивири - тур - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вилата е на 50 метри од центарот на Сивири.
Има 1/2+2 апартмани
2 одделни соби, спална соба со брачен кревет и кауч на расклопување во дневната/кујната.
Сите апартмани имаат сопствена тераса, комплетно опремена кујна, телевизор и клима уред….
Песочната плажа е 90 метри од вилата, ситна песок.

 

 

N 40°02’04.40″

E 23°21’41.08″

 

Цените се за НАЕМ за 8 дена 7 ноќевања

термини 1/3 апартман 2+2 апартман 2+2 лукс апартман
25.05-01.06  179.00 199.00  219.00
01.06-08.06 219.00  239.00  259.00
08.06-15.06  269.00  289.00  309.00
15.06-22.06  339.00  369.00  389.00
22.06-29.06  379.00  399.00  419.00
29.06-06.07  419.00  449.00  469.00
06.07-13.07  479.00  499.00  519.00
13.07-20.07  509.00  539.00  559.00
20.07-27.07  539.00  569.00  599.00
27.07-03.08  539.00  569.00  599.00
03.08-10.08  539.00  569.00  599.00
10.08-17.08  539.00  569.00  599.00
17.08-24.08  539.00  569.00  599.00
24.08-31.08  509.00  539.00  559.00
31.08-07.09  469.00  489.00  519.00
07.09-14.09  399.00  409.00  439.00
14.09-21.09  289.00 309.00  329.00

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

 

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени и не следува попуст за рана уплата
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче ( куче) 50 €

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Сликите и информациите за сите понуди на нашата веб страна се од информативен карактер..
Агенцијата не гарантира за конекцијата и брзината на интернетот во објектите.
Димензиите на креветите во капацитетите во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард: единечен кревет 70-90см x 180-190см, брачен кревет 115-160см x 180-190см

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до Халкидики

Град – место поаѓање возрасен дете 2-12 г
Скопје – Дрводекор 04:00 45 35
Велес – БП Макпетрол-кружен тек 04:30 45 35
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 03:40 60 50
Неготино – бензинска, Неготино 05:00 45 35
Граничен премин – бензинска Шимов 06:00 45 35
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 40 30
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03:15 40 30
Струга – Хотел Дрим 02:15 50 40
Охрид – БП Лук Оил излез Битола 02:30 50 40
Ресен – Автобуска станица 03;15 50 40

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

 

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:15 14:15 Сивири
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори
16:00 15:00 Неа Потидеа

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe.
Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Секој дополнителен багаж се наплаќа 10€ по куфер

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.