ВИЛА HRISTOS - Полихроно - мгн - ЛЕТО 2024

Share on facebook
40°00’51.0″N 23°31’47.5″E
40.014169, 23.529862

Вила ХРИСТОС се наоѓа на 250 метри од плажа во мирно опкружување. Вилата располага со трикреветни апартмани и четирикреветни дуплекс апартмани, сите со балкон, опремена кујна, бања, ТВ, Wi-Fi, климата(се доплаќа)

Опис на апартманите:

Апартман бр.1 и бр.4 –  дуплекс апартман со 3 соби, две спални соби со брачени кревети и дневен престој со единечен кревет, кујна, трпезарија и 2 балкони, бр.1 на 1кат и бр.4 на 2 кат.

Апартман бр.2, бр.5 – апартман со две соби, кујна и спална со брачен и единечен креве на 1кат.

Апартман бр.3 и бр.6 – апартман со две соби, кујна и спална со 3 единечни кревети на 1 кат.

Апартман бр.7 и бр.9 – апартман со две соби, кујна и спална со брачен и единечен кревет на 2кат.

Апартман бр.8  – апартман со две соби, кујна и спална со 3 единечни кревети на 2кат.

 

 

BLACK WEEK ПОНУДА

ПОПУСТ  – 30%  ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ПЕРИОД 20.11-25.11.2023

 

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања

ТЕРМИН НАЕМ 1/3 апп 1/4 дуплекс
19.05 7 ноќи 200 240
26.05 7 ноќи 240 280
02.06 7 ноќи 270 340
09.06 7 ноќи 350 430
16.06 7 ноќи 380 490
23.06 7 ноќи 400 € 510 €
30.06 7 ноќи 420 € 530 €
07.07 7 ноќи 460 580
14.07 7 ноќи 490 650 €
21.07 7 ноќи 490 650 €
28.07 7 ноќи 490 650 €
04.08 7 ноќи 490 650 €
11.08 7 ноќи 490 € 650
18.08 7 ноќи 490 650 €
25.08 7 ноќи 420 € 600
01.09 7 ноќи 400 510
08.09 7 ноќи 370 € 490
15.09 7 ноќи 350 € 400
22.09 7 ноќи 220 280

 

 

НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:

Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€

деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.