ВИЛА HRISTOS - Неи Пори - мгн - ЛЕТО 2024

Share on facebook
39°58’44.3″N 22°38’41.1″E
39.978959, 22.644740

 

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа. Распoлага со двокреветни / трокреветни студија и петокреветни / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

1/6 дуплекс- број 1.-Две посебни спални соби со еден дупли и еден единечен кревет. Одвоена кујна.
1/5 апп- број 2- Една спална соба со брачен и единечен кревет и во кујната уште еден брачен кревет.

1/5 апп-број 3- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и кујна во истата просторија.
1/5 апп- број 4-5- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и еден единечен кревет и кујна во истата просторија. Две купатила.
1/3 студио- број 6- Студио со еден француска кревет и еден единечен + кујна во истата просторија.
1/2 студио- број 7- Студио со два единечни кревета + кујна во истата просторија.

BLACK WEEK ПОНУДА
ПОПУСТ – 20% ЗА КОМПЛЕТНА УПЛАТА ВО ПЕРИОД 20.11-25.11.2023

 

ЦЕНИТЕ во табелата се за наем на апартман / 7 ноќевања

Термин Ноќевања 1/2 СТД 1/3 СТД 1/5 АПП 1/5 ДУПЛЕКС
19.05 7 ноќи 200 220 260 270
26.05 7 ноќи 230 260 310 330
02.06 7 ноќи 270 290 370 390
09.06 7 ноќи 350 370 450 480
16.06 7 ноќи 370 390 490 510
23.06 7 ноќи 400 410 € 530 € 550 €
30.06 7 ноќи 420 440 € 550 € 570 €
07.07 7 ноќи 440 480 600 610
14.07 7 ноќи 470 510 670 € 710 €
21.07 7 ноќи 470 510 670 € 710 €
28.07 7 ноќи 470 510 670 € 710 €
04.08 7 ноќи 470 510 670 € 710 €
11.08 7 ноќи 470 510 € 670 710
18.08 7 ноќи 440 490 620 € 650 €
25.08 7 ноќи 410 440 € 570 600
01.09 7 ноќи 370 390 450 470
08.09 7 ноќи 280 310 € 370 390
15.09 7 ноќи 230 260 € 320 340
22.09 7 ноќи 200 220 260 270 

 

 НАПОМЕНИ:

ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.
Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може, на дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Цена за превоз:
Превоз за возрасен 45€ / Еден правец 35€
деца до 12 години 35 € / Еден правец 30 €
Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

Датумот во табелата е термин на тргнување, состанок на група половина час пред наведеното време. Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Патникот е должен минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информира за потврда за времето и местото на поаѓање.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.