ВИЛА ХРИСАНТИ - Неа Флогита - еск - Лето 2024

Share on facebook

Неа Флогита е оддалечена од Солун само 59 километри, т.е. 160 километри од македонско-грчката граница. Ова мало селце било основано во 1923 година од бегалците од Кападокија, Турција. Денес, Неа Флогита прерасна во вистински рај за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна и порелаксирана атмосфера отколку во останатите популарни туристички места во Грција.
Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен, на само неколку минути пешачење од морето, но и на само 5 минути возење од Неа Модања, комерцијалниот центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите се што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Вила Хрисанти се наоѓа на 50м.од плажа.

 

Што е вклучено во цената

-7 ноќевања во Вила Хрисанти

-Користење на клима и WIFI

Што не е вклучено во цената

-Доплата за туристичка такса 0.5 центи од ноќ од апартман (Се плаќа во вилата)
-Превоз за возрасен повратен билет 45еур / 40 еур во еден правец
-Превоз за дете до 11.99год. повратен билет 35Еур / 30 еур во еден правец
-Дете до 2 год. (без седиште)-бесплатно
-Патничко осигурување

ВАЖНО

-Термините во во секоја од понудите се денови на започнување на аранжманот.

-Доплата за туристичка такса 0.5 еур по апартман на ден и се плаќа во вилата.

-Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд).

-Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети.

-Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести максимум едно дете до 5.99год.

-Кога се цените ПРОМО за уплата на два последователни термини, се рачунат две промо цени.

-За споен термин по редовните цени, на вториот термин се добива 10% попуст

-Попустите Не се комбинираат.

-Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra First или Last minute понуда, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот.

-Патничко осигурување е задолжително и не е вклучено во цена.

-Сместување во собите е по 14.00час.-локално време, а напуштање на истите е во 09.00час.

-По завршување на летувањето, должни сте да го оставите апартманот во чиста состојба.

-Доколку е за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата.

-Во цената е вклучено користење на Wi-Fi (организаторот не гарантира за квалитетот на интернетот).

-Патникот има обврска да ја провери важноста и исправноста на патните исправи, поради кое не може да се направи промена на термин.

-За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција и одржување.

-За ова патување важат општите услови на Picnic Travel Agency

 

Дуплекс 1/4 бр.1,прв спрат

Дуплексот е наменет за престој на 4 лица.Структурата на дуплексот е со две соби.Во една соба има брачен кревет,во другата има два единечни стандардни кревети.Бања,кујна која е опремена за приготвување на лесна храна и тераса која има директен поглед на морето и шеталиштето.

21.09 – 28.09.2024 – 304eur

 

Апартман 1/3+1 бр.2,прв спрат

 

Апартманот е наменет за 3-4 лица и се состои од одвоена кујна која е опремена за приготвување на лесна храна.Соба е опремена со еден брачен и еден единечен кревет.Бања и тераса.

14.09 – 21.09.2024 – 273eur

21.09 – 28.09.2024 – 262eur

Апартман 1/3+1 бр.3,прв спрат

 

Апартманот е наменет за 3-4 лица и се состои од одвоена кујна која е опремена за приготвување на лесна храна.Собата е опремена со еден брачен и еден единечен кревет.Бања и тераса.

10.08 – 17.08.2024 – 535eur

21.09 – 28.09.2024 – 262eur

Дуплекс 1/4 бр.4,прв спрат

 

Дуплексот е наменет за престој на 4 лица.Структурата на дуплексот е со две соби.Во една соба има брачен кревет,во другата има два единечни стандардни кревети.Бања,кујна која е опремена за приготвување на лесна храна и тераса.

21.09 – 28.09.2024 – 304eur

Апартман 1/5+1,бр.7 полусутерен

 

Апартманот е наменет за 5-6 лица.Се наоѓа на 30м од плажа.Има две спални соби во едната има брачен кревет а во другата соба има 3 единечни кревети.Бања,тераса и кујната која е целосно опремена за приготвување на лесна храна. 

31.08 – 07.09.2024 – 483eur

07.09 – 14.09.2024 – 409eur

14.09 – 21.09.2024 – 367eur

21.09 – 28.09.2024 – 336eur

Апартман 1/4,бр.8 втор спрат

 

Апартманот е наменет за 4 лица и се наоѓа на 50м. од плажа.Во едната соба има брачен кревет,а во дневната соба која е поврзан со кујната има два единечни кревета.Бања,тераса и кујна која е целосно опремена за приготвување на лесна храна.

21.09 – 28.09.2024 – 336euр

Апартман 1/4 бр.9,трети спрат

 

Апартманот е наменет за 4 лица и се наоѓа на 50м. од плажа.Во едната соба има брачен кревет,а во дневната соба која е поврзан со кујната има два единечни кревета.Бања,тераса и кујна која е целосно опремена за приготвување на лесна храна.

31.08 – 07.09.2024 – 483eur

07.09 – 14.09.2024 – 409eur

14.09 – 21.09.2024 – 367eur

21.09 – 28.09.2024 – 336eur