ВИЛА ФОТИНИ - Неи Пори - тур - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Неи Пори со Лептокарија се наоѓаат Пиерија (Олимписки регија)
Некогаш рибарско село, денес позната туристичка дестинација со голема песочна плажа.
Една од најбараните дестинации за фамилијарен и релаксирачки одмор.
Неи Пори е оддалечен од Битола 260 км во правец, а од Скопје 300 км во правец.
Плажа долга и песочна со кристално чиста вода што е најголема предност на ова место.

Вилата Фотини располага со двокреветни и трикреветни студија со тераси.

На 200 метри од плажата во Неи Пори…
Една од најбараните дестинации за фамилијарен и релаксирачки одмор.
Неи Пори е оддалечен од Битола 260 км во правец, а од Скопје 300 км во правец.
Плажа долга и песочна со кристално чиста вода што е најголема предност на ова место.

Датуми STD 2 pax STD 3 pax STD 1/3+1 pax
25.05.2024 – 01.06.2024 109 109 119
01.06.2024 – 08.06.2024 109 119 139
08.06.2024 – 15.06.2024 169 189 209
15.06.2024 – 22.06.2024 239 259 329
22.06.2024 – 29.06.2024 309 339 359
29.06.2024 – 06.07.2024 319 349 379
06.07.2024 – 13.07.2024 339 369 419
13.07.2024 – 20.07.2024 379 409 429
20.07.2024 – 27.07.2024 389 419 429
27.07.2024 – 03.08.2024 409 439 439
03.08.2024 – 10.08.2024 409 439 459
10.08.2024 – 17.08.2024 389 439 459
17.08.2024 – 24.08.2024 389 419 439
24.08.2024 – 31.08.2024 349 379 409
31.08.2024 – 07.09.2024 309 349 379
07.09.2024 – 14.09.2024 269 299 339
14.09.2024 – 21.09.2024 209 239 259
21.09.2024 – 28.09.2024 149 179 199

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Клима уредот е со доплата од 5€ на ден (се плаќа во вилата)
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 1,50€ по соба на ден се плаќа во објектот.

 

Автобуски превоз – цена по лице

град час возрасен дете 2-12
Скопје 04;00 45 35
Велес 04;30 45 35
Штип 03;40 60 50
Неготино 05;00 45 35
ГП Богородица 06;00 45 35
Битола 04;00 40 30
Прилеп 03;15 40 30
Струга 02;15 50 40
Охрид 02;30 50 40
Ресен 03;15 50 40

Цени во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Дете до 2 год. бесплатно – не користи седиште

Место на поаѓање:
Скопје – Дрводекор
Штип – Паркинг пред Пошта
Велес – БП Мотел Македонија
Неготино – БПНеготино
ГП Богородица – БПШимов
Битола – Автобуска Транскоп
Прилеп – БП Салида
Струга – Хотел Дрим
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола
Ресен – Автобуска станица

Време за поаѓање од Грција

грчко македонско место
13;30 12;30 Неи Пори
14;00 13;00 Лептокарија
14;50 13;50 Паралија

GPS 40.060262, 22.56124