ВИЛА STELA - Неа Флогита - сп - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила  СТЕЛА е лоцирана во близина на игралиштето  на Неа Флогита 50 метри од плажа, со поглед на море.

Апартманот е 6-креветен на први спрат.

 

15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на вон  сезонски цени  (јуни и септември)

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени   (јули и август)

*попустот не важи за промо цени

 

 

GPS координати : 40.25702, 23.22285

Термини 1/6 Апартман 1/5 дуплекс Бр. ноќевања
24.05.2024 210 промо 210 промо 8
01.06.2024 320 320 7
08.06.2024 380 380 7
15.06.2024 440 440 7
22.06.2024 500 500 7
29.06.2024 540 540 7
06.07.2024 630 630 7
13.07.2024 680 680 7
20.07.2024 680 680 7
27.07.2024 710 710 7
03.08.2024 710 710 7
10.08.2024 680 680 7
17.08.2024 680 680 7
24.08.2024 600 600 7
31.08.2024 520 520 7
07.09.2024 470 470 7
14.09.2024 380 380 7
21.09.2024 270 270 7

 

 • АПП БР 1 1 /6 Апп на Прв кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен и единечен кревет од која се излегува на тераса, купатило , дневна соба со три единечни кревети  во истата просторија е кујната  ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и тераса со поглед на море.  Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП БР 2 – 1 /5 Дуплекс на приземје  . Располага со 2 Спални соби и дневен престој . Спална соба со брачен  и втора спална соба со два единечни кревети . Дневна соба  со кревети   во истата просторија е кујната  ( опремена со голем фрижидер и решо) . Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 1,5  на Студио или Апп од ноќ (се плаќа во агенција )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

 ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница  се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.
 • Т.А. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ и на самата агенција.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ и т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“.
Тимот на “ПИКНИК ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени