ВИЛА RANIA - Неа Мармарас - стф - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Неос Мармарас е најголемото приморско село на полуостровот Халкидики, на вториот крак Ситонија. Тоа е најкосмополитното место на Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа (3мин пешачење) и на 300м од центарот на градот.

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна( мини опремена), тоалет, тераси, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.        http://raniahouse.gr/

 

20% ПОПУСТ НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ

РЕЗЕРВИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
ВLACK FRIDAY ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ОД 17-25.11 (ОГРАНИЧЕНИ МЕСТА)

 

 

 

10% ПОПУСТ ДО 29.02.2024 НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ
РЕЗЕРВАЦИЈА СО 30% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.04.2024

 

 

ТЕРМИН НАЕМ 1/3АПП 1/4АПП 1/5АПП
26.05.-02.06.2024 7 ноќи 280 330 380
02.06.-09.06.2024 7 ноќи 340 390 430
09.06.-16.06.2024 7 ноќи 430 480 510
16.06.-23.06.2024 7 ноќи 470 510  530
23.06.-30.06.2024 7 ноќи РАСПРОДАДЕНО РАСПРОДАДЕНО РАСПРОДАДЕНО
30.06.-07.07.2024 7 ноќи 530 570 630
07.07.-14.07.2024 7 ноќи РАСПРОДАДЕНО РАСПРОДАДЕНО РАСПРОДАДЕНО
14.07.-21.07.2024 7 ноќи 650 710  770
21.07.-28.07.2024 7 ноќи РАСПРОДАДЕНО РАСПРОДАДЕНО  РАСПРОДАДЕНО
28.07.-04.08.2024 7 ноќи 650 710  770
04.08.-11.08.2024 7 ноќи РАСПРОДАДЕНО РАСПРОДАДЕНО  РАСПРОДАДЕНО
11.08.-18.08.2024 7 ноќи 650 710  770
18.08.-25.08.2024 7 ноќи 610 670 730
25.08.-01.09.2024 7 ноќи 530 600 680
01.09.-08.09.2024 7 ноќи 420 470 530
08.09.-15.09.2024 7 ноќи 340 390 490
15.09.-22.09.2024 7 ноќи 290 340 380
22.09.-06.10.2024 7 ноќи 250 270 310

 

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • Клима уред

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ; деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

 

НАПОМЕНА

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А ПИКНИК ТРАВЕЛ.
 • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.