ВИЛА РАНИА - Неа Мармарас - стф - ЛЕТО 2024

Share on facebook

 

Неос Мармарас е најголемото приморско село на полуостровот Халкидики, на вториот крак Ситонија. Тоа е најкосмополитното место на Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа (3мин пешачење) и на 300м од центарот на градот.

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна( мини опремена), тоалет, тераси, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.        http://raniahouse.gr/

 

20% ПОПУСТ НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ

РЕЗЕРВИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
ВLACK FRIDAY ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ОД 17-25.11 (ОГРАНИЧЕНИ МЕСТА)

ТЕРМИН НАЕМ 1/3АПП 1/4АПП 1/5АПП
19.05.-26.05.2024 7 ноќи 230 186 260  210 300  242
26.05.-02.06.2024 7 ноќи 270  218 320  258 370  298
02.06.-09.06.2024 7 ноќи 330  266 380  306 420  338
09.06.-16.06.2024 7 ноќи 420  338 470  378 500  402
16.06.-23.06.2024 7 ноќи 460  350 500  402 520  418
23.06.-30.06.2024 7 ноќи 500  402 540  434 590  474
30.06.-07.07.2024 7 ноќи 520  418 560  450 620  498
07.07.-14.07.2024 7 ноќи 570  458 600  482 670  538
14.07.-21.07.2024 7 ноќи 640  514 700  562 760  610
21.07.-28.07.2024 7 ноќи 640  514 700  562 760  610
28.07.-04.08.2024 7 ноќи 640  514 700  562 760  610
04.08.-11.08.2024 7 ноќи 640  514 700  562 760  610
11.08.-18.08.2024 7 ноќи 640  514 700  562 760  610
18.08.-25.08.2024 7 ноќи 600  482 660  530 720  578
25.08.-01.09.2024 7 ноќи 520  418 590  474 670  538
01.09.-08.09.2024 7 ноќи 410  330 460  370 520  418
08.09.-15.09.2024 7 ноќи 330  266 380  306 480  386
15.09.-22.09.2024 7 ноќи 280  226 330  266 370  298
22.09.-06.10.2024 7 ноќи 240  194 260  210 300  242

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања/8 дена
 • Wi fi интернет
 • Клима уред

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса 0,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ; деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

 

НАПОМЕНА

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А ПИКНИК ТРАВЕЛ.