Вила Порто Фино - Никиана - ЈТК- Лето 2023

Share on facebook
НИКИАНА – ПОРТО ФИНО   Никиана е мало рибарско место кое се наоѓа меѓу главниот град Лефкас и Нидри. Ова место има идеална местоположба за сите оние кои сакаат да го истражуваат прекрасниот остров, исто така близината на главниот град дава можност за шопинг и ноќни забави. Поради прекрасната околина богата со вегетација и преполна со маслинови дрва Никиана стана една од омилените дестинации на Лефкада за сите оние кои сакаат релаксација и ослободување од стрес. Во Никиана има три различни поголеми песочни плажи и неколку мали романтични плажи на кои можете да уживате под природни сенки, исто така местото има автобуска постојка која Ви дава можност да ги посетите преубавите плажи и градови на Лефкада со автобус. Во Никиана можете да уживате во таверни кои служат прекрасна морска храна, кафе барови и супермаркети распоредени на главната улица и покрај плажата.   Вила Порто Фино се наоѓа на самиот магистрален пат, на 30метри од плажа, во нејзина близина има неколку ресторани, таверни и пекара. Вилата располага со само со трокреветни студија кои се наоѓаат на прв кат. Сите студија располагаат со мини кујна со прибор за готвење и јадење, фрижидер, клима (доплата од 4еур на ден) , ТВ, тераса.    
ПОПУСТИ: 15% до 31.01.2023 10% до 28.02.2023
Вила Порто Фино Б кат Никиана Maj Јуни Јули Август Септември
24 31 7 14 21 28 5 12 19 26 2 9 16 23 30 6 13 20
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 студио ( 2 лица) 99 129 149 249 279 339 359 399 419 419 419 419 419 399 349 279 169 109
1/3 студио ( 3 лица) 119 149 169 269 299 359 379 419 439 439 439 439 439 419 369 299 189 129
Коментар промо промо промо / / / / / / / / / / / / / промо промо
  – Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:   ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:
  • -Скопје (Дрводекор) – 60€ по лице
  • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -70€ по лице
  • -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) -60€ по лице
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:
  • -Битола (спортска сала)-55€ по лице
  • -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -55€
  • -Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -60€ по лице
  • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -65€ по лице
  • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -60€ по лице
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена – Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )