ВИЛА ПАЛМА-БЕЧИЌИ- Сутоморе - ск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

БЕЧИЌИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечичи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузно хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечичи ќе ве однесе директно во Стариот град во Будва.

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  комплетно опремена кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима (вклучена во цената), тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг.

20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТИ ДО 31.12.2023 

смена период Вила Палма
1 11.06-20.06 320
2 20.06-29.06 330
3 29.06-08.07 340
4 08.07-17.07 360
5 17.07-26.07 380
6 26.07-04.08 380
7 04.08-13.08 380
8 13.08-22.08 370
9 22.08-31.08 360
10 31.08-09.09 330
11 09.09-18.09 320

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

            * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

             9 пoлу пансиони ( појадок и вечера) со вклучен превоз

 

 

– Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот

– Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот, за сместување во ¼ соба

– Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70% од цената на аранжманот, за сместување во 1/3 соба

-Попуст за лица над 12год – 20% попуст

– Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра )

* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа во агенција 10евра по лице 

 *Попустот важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје ( паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот

–     Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–     Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.


*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец

( освен седишта 1 и 2)

 

 НАПОМЕНА 

Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот,

ТА Пикник травел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.

Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.

Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите.

Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.

Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.

Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Во случај на отказ на аранжан кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.