ВИЛА ОЛГА - Полихроно - ск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Полихроно е убаво туристичко место на полуостровот Халкидики опкружено со бујна вегетација и долга песочна плажа. Се наоѓа на околу 100 км југоисточно од Солун. Прекрасната песочна плажа природната убавина, срдечноста и гостопримливоста на домаќините, добро организираната инфраструктура на хотели, маркети, пекари, таверни, ресторани, кафичи, пицерии се гаранција за пријатен и незаборавен одмор.

Вила Олга се наоѓа во Полихроно, на 70 метри од плажа и 20 метри од центарот на Полихроно. Располага со четворокреветни дуплекс апартмани ( брачен кревет во една спална и два единечни во друга спална). Комплетно опремена кујна, со фрижидер, решо…Во апартманите има TV , wi-fi. Располага со клима уреди – вклучени со цена од 10 јули до 31 август ( за останатиот период се доплаќа на лице место 7 евра од ден). Апартманите се наоѓаат на високо приземје.

-20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.01.2024

НАЕМ НА АПП ЗА 7 НОЌИ
ТЕРМИН ЦЕНА
1 26.05-02.06 320
2 02.06-09.06 390
3 09.06-16.06 450
4 16.06-23.06 480
5 23.06-30.06 500
6 30.06-07.07 570
7 07.07-14.07 590
8 14.07-21.07 650
9 21.07-28.07 670
10 28.07-04.08 670
11 04.08-11.08 670
12 11.08-18.08 670
13 18.08-25.08 580
14 25.08-01.09 580
15 01.09-08.09 500
16 08.09-15.09 410
17 15.09-22.09 350
18 22.09-29.09 320

Цените се дадени за наем на апартман на 7 ноќeвања

Доплата за превоз 45 евра за возрасен, 35 евра за дете до 12 години

-Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
– Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1парче рачен багаж.
– Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
– Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

• Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме. Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седиштата 1 и 2 )
• Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

– За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
– Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
• Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.
• Попустот важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

НАПОМЕНА

– Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
– Сместувањето на првиот ден е по 14 часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот,ТА Пикник травел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
– Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
– Собите се чистат првиот ден при влез во објектот, гостите самостојно одржуваат хигиена за време на престојот. Последниот ден, гостите ги оставаат чисти садовите и го изнесуваат сметот од собите.
– Промена на чаршафи се врши првиот ден при влез во објектот, и евентуално по барање од гостинот доколку има потреба. Крпи или пешкири не се вклучени во услугата.
– Изборот на ТВ канали, опременоста на собите, кујните и тоалетите се разликува од објект до објект, при тоа се применуваат локалните стандарди за оптимална опременост на објекти за сместување..
– Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
– За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
– Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување. Во случај на отказ на аранжман кој е со попуст за рана уплата 50 % од сумата е неповратна а вториот дел од 50 % се задржуваат согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.