Вила Нектариос-Полихроно-Leto 2023-JKT

Share on facebook

Вила Нектариос се наоѓа во Полихроно, на прва линија покрај плажа, покрај камениот споменик во Полихорно. Располага со мал број на соби и е идеална за оние кој преферираат плажата да им е близу.

Вила не располага со сопствен паркинг, сите соби имаат клима (вклучена во цената), тв, сопствен тоалет, мини кујна опремена со основен прибор за готвење и јадење, балкон, wi-fi (за брзината на интернетот не гарантираме) и вилата не располага со пешкири.

Вилата располага со 4 соби од кој, две трокреветни, еден апартман со една спална за пет лица, и еден двоспален апартман за 4 лица.

Трокреветните студиа се наоѓаат на приземје, и балконот е во правец кон друга вила, имаат еден дупли кревет и едно единечно легло, кујната е одделена од спалниот дел кој се затвара со врата, располагаат со сопствен тоалет со туш кадичка, кујната е опремена со основен прибор за готвење и јадење и мал фрижидер, имаат ТВ и клима вклучена во цената.

Двоспалниот апартман се наоѓа на прв спрат и истиот се состои од кујна опремена за готвење и јадење, од неа се влага во две посебни спални од кои едната е со две единечни легла, другата со еден спален кревет, овој апартман има балкон со поглед на море.

Едноспалниот апартман се наоѓа на прв спрат и истиот се состои од две простории, погодни за сместување на 5 возрасни лица, т.е во спалната има 3 единечни легла и тераса која гледа према море, и голема просторија каде е кујната опремена со основен прибор за готвење и јадење, и две единечни легла.

ВИЛА НЕКТАРИОС – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/3 СТУДИО 2/4 АПП 1/5 АПП Коментар
18.05-25.05.2023 7 89 109 129 Промо цени
25.05-01.06.2023 7 129 149 169 Промо цени
01.06-08.06.2023 7 149 169 199 Промо цени
08.06-15.06.2023 7 219 239 269
15.06-22.06.2023 7 289 299 329
22.06-29.06.2023 7 339 379 409
29.06-06.07.2023 7 359 409 439
06.07-13.07.2023 7 449 479 509
13.07-20.07.2023 7 449 479 509
20.07-27.07.2023 7 449 479 509
27.07-03.08.2023 7 449 479 509
03.08-10.08.2023 7 499 529 559
10.08-17.08.2023 7 499 529 559
17.08-24.08.2023 7 469 509 539
24.08-31.08.2023 7 389 409 439
31.08-07.09.2023 7 309 339 369
07.09-14.09.2023 7 249 279 309
14.09-21.09.2023 7 199 229 259 Промо цени
21.09-28.09.2023 7 149 159 189 Промо цени

 

 

Напомена: првите три термини и последните два се промо цени и на нив не следува попуст

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице

 

Пикник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото