ВИЛА ЛИДИЈА – Неа Потидеа- инт - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Локација:  Се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е со прекрасен  двор и цветна градина.

Сместување:  Прв и Втор кат: трокреветни студија, четирикреветни и петкреветни дуплекси.

 • Студио 1/3 – три единечни кревети, одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Дуплекс 1/4 – четири единечни кревети (по 2 во посеби соби), одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Дуплекс 1/5–  пет единечни кревети (3 во една соба и 2 во друга соба), одделена опремена кујна, бања, ТВ, тераса.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

   

  15% попуст за рана уплата до 15.02.2024

   

  ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ

  Период Бр.на ноќи 1/3 студио 1/4 АПП дуплекс 1/5 АПП дуплекс 1/4 АПП дуплекс (без поглед)
  25.05 – 01.06 7 169 € 21 229 € 179 
  01.06 – 08.06 7 229 € 299  31 25
  08.06 – 15.06 7 289 € 35 37 319
  15.06 – 22.06 7 329  39 41 359
  22.06 –  29.06 7 379  44 46 419
  29.06 – 06.07 7 419  48 50 449
  06.07 – 13.07 7 469  53 55 499
  13.07 – 20.07 7 509  589  609  549 
  20.07 – 27.07 7 509 € 589  609  549 
  27.07 – 03.08 7 509 € 589  609  549 
  03.08 – 10.08 7 509 € 589  609  549 
  10.08 – 17.08 7 509 € 589  609  549 
  17.08 –  24.08 7 489 € 55 57 51
  24.08 – 31.08 7 419 € 48 50 44
  31.08 – 07.09 7 359  42 44 389
  07.09 – 14.09 7 289  35 37 319
  14.09 – 21.09 7 22 269 289 229
  21.09 – 28.09 7 169 € 22 249 € 189

  Превозот се доплаќа

  Повратен превоз Еден правец
  Возрасен 45€ 35€
  Деца од 02-12 год. 35€ 25€
  Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)
  • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
  • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
  • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

  Задолжителна  доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

   

  НАПОМЕНА:

  • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • Агенцијата не е одговорна за стабилноста, достапноста, брзината на интернетот, препорачуваме гостите да си уплатат сопствен интернет во роаминг пакет доколку имаат потреба од стабилна и постојана интернет врска.
  • Агенцијата не гарантира достапност на паркинг место пред или во близина на објектот;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • Средства за лична хигиена, тоалетни производи и крпи не се обезбедени и за истите се одговорни гостите.
  • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
  • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

  ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

  • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
  • Организаторот не одговара за исправноста на патните документи.
  • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….) да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
  • Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
  • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
  • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
  • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.
  • Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

  Важат општите услови за патувањe на Т.А. ПИКНИК ТРАВЕЛ.