ВИЛА LEMAR - Сарти - аткк - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Локација: Вила Лемар (поранешна Дијана) е идеално позиционирана; една од ретките вили лоцирана на 10 метри од плажата, во новиот, мирен дел од градот и со директен пристап на најубавиот дел од плажата во Сарти, која носи сино знаме.

Опис: Вилата е целосно реновирана и е една од најлуксузните вили во Сарти. Располага со двокреветни, трокреветни и четирикреветни студија, како и со четирикреветни апартмани од кои повеќето имаат страничен поглед на море, а се наоѓаат на високо приземје или на прв спрат. Секоја сместувачка единица е многу квалитетно и модерно опремена и има комплетно опремена кујна, со вграден шпорет, бања/тоалет, тераса, смарт ТВ (32′ или 42′), WiFi интернет и клима која се доплаќа на лице место. Постелнината и крпите се менуваат на петтиот ден од престојот. Лемар поради својата положба, удобност, конфор и опременост е висококвалитетен објект и како таков е најбаран и се препорачува за сите категории туристи.

 

 

– LUX студијата се со поглед на море и се наоѓаат на прв спрат од вилата

– Наведените попусти се однесуваат на цената во табелата

Туристичката такса не е вклучена во цената и се плаќа на лице место во објектот

Цената на аранжманот е изразена во евра по лице без вклучен превоз

– Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро=62

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.