ВИЛА IRINI - Јонско Море - јкт - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила Ирини се наоѓа на самата плажа во Врахос и нуди сe што може апартманското сместување да понуди. Вилата има сопствена плажа, базен, паркинг, бар, катче за деца, wi-fi. Оваа вила располага со просторни четворокреветни студија и едноспален апартман за 4 до 5 лица. Сите студија и едноспални апартмани се опремени со кујна, клима ( 6еур на ден се плаќа на лице место), ТВ, тоалет, wi fi и балкон. Вилата има сопствена плажа, за секоја соба има бесплатно 1 чадор и 4 лежалки бележани со броеви на соби во кој престојуваат гостите на ЈК Травел.

Студио: една голема просторија со 1 спален кревет, едно единечно легло и софа на спуштање, кујната е во склоп на студиото со основен прибор за готвење и јадење, има сопствен тоалет и голема тераса со сет за седење.

Апартман: една просторија со еден спален кревет и еден единечен, втора просторија каде е кујната со основен прибор за готвење и јадење, во истата има уште една софа на расклопување, голема тераса со сет за седење.

Базенот се користи во саатници определени на огласна табла, за запазување на ред и мир за време на одмор на гостите.

Датуми Studio 1bedroom apartment
21.05.2024 – 28.05.2024 140 160
28.05.2024 – 04.06.2024 190 210
04.06.2024 – 11.06.2024 239 259
11.06.2024 – 18.06.2024 289 287
18.06.2024 – 25.06.2024 287 323
25.06.2024 – 02.07.2024 305 431
02.07.2024 – 09.07.2024 599 649
09.07.2024 – 16.07.2024 599 649
16.07.2024 – 23.07.2024 649 709
23.07.2024 – 30.07.2024 649 709
30.07.2024 – 06.08.2024 649 709
06.08.2024 – 13.08.2024 649 709
13.08.2024 – 20.08.2024 599 649
20.08.2024 – 27.08.2024 599 559
27.08.2024 – 03.09.2024 439 479
03.09.2024 – 10.09.2024 319 359
10.09.2024 – 17.09.2024 259 279
17.09.2024 – 24.09.2024 189 209
  • Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава.
  • Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана уплата.

Првите два и последниот термин се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.01.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.02.2024

-7% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.04.2024, СО 100% УПЛАТА ДО 10.05.2024

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

-Скопје (Дрводекор) – 65€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -80€ по лице
-Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) -65€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

-Битола (Автобуска станица)-55€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -65€
-Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -65€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -65€ по лице

Време на поаѓање за Врахос:

-01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
-01:45 h Велес (бензинска пумпа Мотел Македонија) трансфер до Битола
-12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола
-02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола
-03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
-04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на Перон)
-03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола
-02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
-02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
*Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети)
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
*Препорачуваме патничко осигурување
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА Пикник травел

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата