ВИЛА ЕЛЕНИ - Потос - нх - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат.

Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

Попуст за рана резервација за сите термини – 20%, за уплати до 01 Март

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Eleni – Potos
на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
термин Број на ноќи 1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
макс. 3 лица макс. 3 лица макс. 4 лица макс. 4 лица макс. 3 лица
24.05.2024 7               139 €             149 €           179 €          209 €          199 €
31.05.2024 7               169 €             179 €           199 €          229 €          219 €
07.06.2024 7               209 €             219 €           239 €          269 €          259 €
14.06.2024 7               265 €             275 €           295 €          225 €          315 €
21.06.2024 7               305 €             315 €           335 €          375 €          365 €
28.06.2024 7               335 €             345 €           365 €          405 €          395 €
05.07.2024 7               409 €             419 €           439 €          479 €          469 €
12.07.2024 7               479 €             489 €           509 €          549 €          539 €
19.07.2024 7               509 €             519 €           539 €          589 €          579 €
26.07.2024 7               509 €             519 €           539 €          589 €          579 €
02.08.2024 7               509 €             519 €           539 €          589 €          579 €
09.08.2024 7               509 €             519 €           539 €          589 €          579 €
16.08.2024 7               509 €             519 €           539 €          589 €          579 €
23.08.2024 7               429 €             439 €           469 €          509 €          499 €
30.08.2024 7               355 €             365 €           385 €          424 €          415 €
06.09.2024 7               295 €             305 €           325 €          375 €          365 €
13.09.2024 7               219 €             229 €           249 €          289 €          279 €
20.09.2024 7               179 €             189 €           209 €          239 €          229 €

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации

·         Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот

·         Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден

·         За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)

·         Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

·         Во собите има опремено мини кујна

·         Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време

·         Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време

·         Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.

·         Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.

·         Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

·         Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

·         Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

·         Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)

·         Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)

·         Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата