Вила Елена-Полихроно -ЈТК- LETO 2023

Share on facebook

ВИЛА ЕЛЕНА – ПОЛИХРОНО

Вила Елена се наоѓа на 20м од плажа, во строгиот центар веднаш на десната страна на споменикот на Полихроно. Вилата располага со две двокреветни соби, една трокреветна и една четворокреветна соба.

Сите соби имаат кујна со прибор за готвење и јадење, клима, тв, сопствен тоалет, wi-fi, собите се со помала квадратура, и сите имаат балкони. Три од нив се наоѓаат на приземје и една двокреветна соба е на прв спрат.

 

ВИЛА ЕЛЕНА – ПОЛИХРОНО
ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/2 студио 1/2+1 студио 1/3 студио 1/4 студио Коментар
21.05-28.05.2023 7 89 89 99 119 Промо цени
28.05-04.06.2023 7 119 119 129 139 Промо цени
04.06-11.06.2023 7 149 149 169 179 Промо цени
11.06-18.06.2023 7 249 249 269 279
18.06-25.06.2023 7 299 299 319 359
25.06-02.07.2023 7 319 319 339 389
02.07-09.07.2023 7 409 409 429 459
09.07-16.07.2023 7 409 409 429 459
16.07-23.07.2023 7 409 409 429 459
23.07-30.07.2023 7 409 409 429 459
30.07-06.08.2023 7 449 449 479 509
06.08-13.08.2023 7 449 449 479 509
13.08-20.08.2023 7 429 429 449 489
20.08-27.08.2023 7 329 329 369 389
27.08-03.09.2023 7 259 259 289 319
03.09-10.09.2023 7 209 209 229 259
10.09-17.09.2023 7 159 159 179 209 Промо цени
17.09-24.09.2023 7 109 109 129 139 Промо цени
24.09-01.10.2023 7 69 69 79 99 Промо цени

 

На ПРОМО цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Полихроно чини:

 

Превоз

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики 

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице

Пикник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  или промена на цената на горивата.