ВИЛА EVA - Неа Флогита - сп - ЛЕТО 2024

Share on facebook

15 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на вон сезонски цени  (јуни и септември)

10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.12.2023 на сезонски цени   (јули и август)

 

Вила ,,Eva” (поранешна вила ,,Corfu”) е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu” , на  50 метри од плажа. Располага со четири-креветни апартмани и четири-креветни студија, на втори спрат  со комплетно опремени кујни, WC, тераси.

 

 

*Доплата за туристичка таска 1.5  еур на ден,(се плаќа во вилата).  

 

Термини Бр. ноќевања 1/4 студио 1/4апартман
24.05.2024 8 170 промо 190 промо
01.06.2024 7 270 290
08.06.2024 7 330 350
15.06.2024 7 390 410
22.06.2024 7 400 470
29.06.2024 7 450 520
06.07.2024 7 500 580
13.07.2024 7 590 610
20.07.2024 7 590 610
27.07.2024 7 610 630
03.08.2024 7 610 630
10.08.2024 7 590 610
17.08.2024 7 590 610
24.08.2024 7 520 540
31.08.2024 7 460 480
07.09.2024 7 400 420
14.09.2024 7 320 350
21.09.2024 7 220 промо 240 промо
*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 

 

Услови под кои важи аранжманот

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот
Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 Т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

 

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „ПИКНИК ТРАВЕЛ“ и на самата агенција.

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Тимот на “ПИКНИК ТРАВЕЛ” ви посакува убаво и спокојно лето, пријатен престој и прекрасни спомени, секое добро драги пријатели.