Вила Алекс -Полихроно 2022 СТБ

Share on facebook

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

Вила “АЛЕКС се наоѓа на само 10 метри од плажа во центарот на градот. Вилата се состои од 1/3 апартман и 1/4 апартман со поглед море. Апартманите се опремени со шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса ,бања и приватен паркинг.

1/3- апартман со поглед море -одделна спална соба , кујна со дневна + тросед на спуштање во дневната соба.

1/4 апартман со поглед море -2 спални соби (француски кревет + два единечни ) дневна соба + одделна кујна.

Период

Ноќевања

1/3 апартман

1/4 апартман

Коментар

22.05-29.05.2022

7

119€

129€

промо

29.05-05.06.2022

7

149€

159€

промо

05.06-12.06.2022

7

184€

195€

12.06-19.06.2022

7

283€

285€

19.06-26.06.2022

7

338€

371€

26.06-03.07.2022

7

388€

404€

03.07-10.07.2022

7

404€

435€

10.07-17.07.2022

7

424€

460€

17.07-24.07.2022

7

440€

480€

24.07-31.07.2022

7

440€

480€

31.07-07.08.2022

7

440€

480€

07.08-14.08.2022

7

440€

480€

14.08-21.08.2022

7

420€

460€

21.08-28.08.2022

7

382€

404€

28.08-04.09.2022

7

302€

338€

04.09-11.09.2022

7

239€

272€

11.09-18.09.2022

7

199€

220€

промо

18.09-25.09.2022

7

149€

159€

промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Во цената е вклучено:

 • 7 Ноќевања
 • клима уред
 • wi-fi.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • патничко осигурување

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Халкидики:

 • Битола ( Автобуска станица Транскоп -на перо) – 35 по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 35 по лице
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 45 по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 40 по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 40 по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Халкидики (секоја Недела):

 • Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице04:30 h
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) –35€ по лице
 • Куманово (бензинска пумпа,Макпетрол)-35€ по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес– 45 по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
 • Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово –45 по лице
 • Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена за Скопје, Битола и Прилеп
 • Деца до 1,99 години бесплатно

С-ТРАВЕЛ го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Патниците слегуваат на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
 • При сместувањето влегувате во чисти соби, но за време на престојот сами се грижите за хигиената.По завршување на Вашето летување, должни сте апартманот да го оставите во пристојна(чиста) состојба.
 • Во случај на причинета штета за време на престојот,корисникот на апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на вилата на лице место
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Важат Општите услови на Т.А. Пикник Травел.