ВИЛА ALEXANDRA - Скала Потамиа Тасос - еск - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Тасос е најсеверниот грчки остров кој се наоѓа на околу 8 километри од пристаништето Керомоти, а најблискиот град е Кавала. Тасос по површина е 12-ти остров по големина во Грција. Островот е исто така име на најголемиот град на островот – Лименас Тасос, богат  со шуми, каменоломи од мермер, злато, маслиново масло и мед

Вила Александра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили, мотори на 50 метра од плажа.Во сите студиа има: мини кујна, фрижидер, балкон, клима уред, и два единечни кревети.

Важно

 • Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
 • Напуштањето на собите е во 10:00ч по локално време
 • За резервација на цените пресметани со попуст е потребно целосна уплата
 • Доплата за туристичка такса 1.5е од ден ( Се плаќа во вилата кај соптсвениците)
 • Цените се изразени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
 • Во апартманот е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
 • Бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
 • Агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
 • Резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
  За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
 • Доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
 • Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
 • Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.
 • Ран букинг не се комбинират со други попусти
 • За отказ до 30 дена пред патувањето се задржува 5%
 • За отказ од 29 до 22 дена пред патувањето се заджува 10%
 • За отказод  21 до 15 дена пред патувањето се задржува 20%
 • За отказод 14 до 08 дена пред патувањето се задржува 50%
 • За отказод 07 до 01 дена пред патувањето се задржува 90%
 • Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
 • Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
 • Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
 • Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
 • Користење на клима 7 евра од ден
 • Грчки стандард за брачен кревет 160-180cm
 • Кујните во сите апартмани се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
 • Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а несеселектирани по едно студио.

 

Термини Тип на студио
31.05.-07.06 1/2 – закуп
Цена: 169 еур
07.06-14.06 1/2-закуп

Цена:
219 еур

14.06 -21.06 1/2-закуп

Цена:
289 еур

21.06-28.06 1/2-закуп

Цена:
349 еур

28.06-05.07 1/2-закуп

Цена:
399 еур

05.07-12.07 1/2-закуп

Цена:
429 еур

12.07-19.07 1/2-закуп

Цена:
509 еур

19.07-26.07 1/2-закуп

Цена:
529 еур

26.07-02.08 1/2-закуп

Цена:
529 еур

02.08-09.08 1/2-закуп

Цена:
529 еур

09.08-16.08 1/2-закуп

Цена:
529 еур

16.08-23.08 1/2-закуп

Цена:
529 еур

23.08-30.08 1/2-закуп

Цена:
529 еур

30.08-06.09 1/2-закуп

Цена:
369 еур

06.09-13.09 1/2-закуп

Цена:
309 еур

            13.09-20.09 1/2-закуп

Цена:
219 еур

20.09-27.09 1/2-закуп

Цена:
189 еур

 

Во цената е вклучено:

 

 • 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
 • Користење на WI-FI


Во цената не е вклучено:

– Превоз (Скопје 60 евра, Штип 70 евра, Велес 60 евра, Радовиш 70 евра, Неготино 60 евра, Струмица 70 евра, Граничен премин 60 евра)
– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
– Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години
Tуристичка такса од 1,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

– Користење на клима 7 евра од ден

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата