ВИЛА АЛЕКСАНДРА - Никити - аткк - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Локација: Вила Александра се наоѓа во мирен дел на Никити, на само 80м од плажата и е комплекс од повеќе згради.

Опис: Вилата располага со студија, апартмани и мезонети, дизајнирани да сместат до шест лица. Сите сместувачки капацитети во нашата понуда се наоѓаат на приземје и на кат и имаат француски кревет и кревет на расклопување, опремена кујна, бања/тоалет, крпи, тераса, ТВ, WiFi интернет и клима (вклучена во цената). Вилата има прекрасно уреден двор и се препорачува за семејства со деца.

 

20% попуст за уплати во целост до 31.12.2023

10% попуст за резервации до 31.12.2023 со уплатени 40 % аконтација

 

ПОНУДАТА Е ИСКЛУЧИВО СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

 

 

– APP-MEZ – сместувачка единица на две нивоа која се состои од купатило, една или две спални соби со означен број кревети, дневен престој каде се наоѓа кујната и една или две софи на развлекување. Другото ниво или спрат е поврзан со скали и најчесто има понизок, кос плафон

– Наведените попусти се однесуваат на цената во табелата

Туристичката такса не е вклучена во цената и се плаќа на лице место во објектот

Цената на аранжманот е изразена во евра по лице без вклучен превоз

– Плаќањето е исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро=62

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.