ВИЛА АЛЕКСАНДРА - Неа Врасна - вт - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Неа Врасна се наоѓа во залвот Strimonikos,карактеристична е по долгата песочна плажа,убавото море,многубројните таверни,ресторани и забавни паркови за најмалите.Мирниот одмор и долгите прошетки до Асправалта или Ставрос се главна карактеристика на ова место за луѓе кој ја сакаат прошетката со долги разговори.На оддалеченост од 60 км од Солун,Неа Врасна е дестинација за фамилијарен опуштен одмор,каде на само неколку стотици метри  се наоѓаае познатите маркети  Lidl I Masoutis и Diskont маркет .

Вила Александра  се наоѓа на 50 метри од прекрасната песочна плажа во Неа Врасна. Вилата располага со   двокреветни  и четворокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на клима е вклучено во цената . Wi-fi  – бесплатно.

 

ТЕРМИН ОД: НОЌИ            1/2 Студио

Бр 13

 1/4 Студио

Бр.6,7,8

Приземје

нереновирано

      1/4

Студио БР 1 ново

приземје

1/4

Студио

Бр 9 ново

2 кат

1 /4 апп

Бр 10

Ново

2кат

09.06 7 270 290 340 340 440
16.06 7 290 310 380 380  540
23.06 7 310 350 380 380 540
30.06 7 310 410 380 380 540
07.07 7 310 440 400 400 540
14.07 7 400 440 510 510 640
21.07 7 400 440 510 510 640
28.07 7 400 440 510 510 640
04.08 7 400 440 510 510 640
11.08 7 400 440 510 510 640
18.08 7 400 440 510 510 640
25.08 7 310 410 400 400 540

НАПОМЕНИ

Цените  за дадените смени се однесуваат за наем на студио за 7 ноќи

 

ДОПЛАТА ЗА ПРЕВОЗ:

45 € за возрасни – повратна карта

35 € за возрасни или деца – карта во еден правец

35 € за деца до 12 години – повратна карта;

Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Опис на студиа

Стд ½ бр 13 – нереновирано на 1 кат мало студио со еден брачен кревет  кујна и купатило .

Стд ¼ број 6  , 7 и 8  нереновирани на приземје со два брачни кревета , кујна и купатило

Стд ¼ бр 9  реновирано на 2 кат  со два брачни кревета кујна и купатило

Стд ¼ бр 10  на 2 кат  еден брачен кревет  еден единачен кревет и софа на пуштање , кујна и купатило .

  • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денарска противвредност а по курс 1 евро = 62 мк
 • Тргнувањето од Скопје е во 5 часот наутро  (за сите промени патниците ќе бидат навремено информирани) а состанок на групата е 30 мин. пред времето за поаѓање . Тргнувањето од Грција кон Македонија е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.
  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
  • При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.
  • Преземањето на собите е во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин. Љубезно молиме да се почитуваме и ова правило.
  • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи (важност најмалку 3 месеци од денот на враќање) и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во  самата агенција.
  • Туристичката такса која од лето 2024 година изнесува 1,5 евро на ден се плаќа во агенција .
  • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
  • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.