ВИЛА АЛЕКСАНДРА - Лименас - нх - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Вила Александра е лоцирана во Лименас во близина на шеталиштето со таверни и дуќани , на 300 м. оддалеченост до најблиската плажа и околу 700 м. од градската плажа. Вилата е поскромно уредена и располага со 1/2 и 1/3 студија, опремени со кујна, ТВ, клима (со доплата),Wi – Fi и сопствена тераса. Вилата нема паркинг. Координати 40º 46’38.38″N 24º 42′ 26.27″E

 

  Villa Aleksandra – Limenas                      
  термин Број на ноќи

наем

 1/2 студио EKO 1/2 студио стандард 1/3 студио стандард  
      мин. 2 лица мин. 3 лица  
  24.05.2024 7            149€               159 €             169 €  
  31.05.2024 7               169€               179 €             189 €  
  07.06.2024 7               205€             215 €            225 €  
  14.06.2024 7               235€             245 €           255 €  
  21.06.2024 7              295€            305 €           315 €  
  28.06.2024 7              355€             365 €           375 €  
  05.07.2024 7               399€             409 €           419 €  
  12.07.2024 7               359€              469 €           479 €  
  19.07.2024 7             499€             509 €           519 €  
  26.07.2024 7               499€              509 €           519 €  
  02.08.2024 7             499€              509 €           519 €  
  09.08.2024 7             499€              509 €           519 €  
  16.08.2024 7               499€             509 €           519 €  
  23.08.2024 7               419€             429 €           439 €  
  30.08.2024 7              335€             345 €           355 €  
  06.09.2024 7               285€             295 €             305 €  
  13.09.2024 7               199€             209 €             219 €  
  20.09.2024 7             169€               179 €             189 €  
   

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО

за 7 ноќевања

 

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

Дополнителни информации
 • Доплата за клима – 5 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 • Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 • За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 • Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 • Во собите има опремено мини кујна
 • Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 • Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 • Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 • Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 • Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 • Трансферот од пристаништето во Лименас до Скала Потамиа трае околу 30-40 минути

(Попатно се носат прво патниците до Голден Бич и останати вили во Скала Потамиа)

 • Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 13: 00ч.  (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 09 :30ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 09:15 ч. (локално време)