ВИЛА АЛБЕРТИ - Шенѓин - стф - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Шенѓин е новата омилена дестинација за туристите од Македонија кое е на Јадранско море. Станува збор за туристичко место одалечено на 310 километри од Скопје, со широка песочна плажа долга 5 километри и за да ја прошетате цела ви е потребно околу час и половина, шеталиште долго повеќе од 2 километри, богато со игралишта за деца, сувенирници, ресторани. Цените на лежалките не се високи, почнувајќи од 5 евра за двајца(во зависност од месецот). Шенѓин е совршено место за фамилијарен одмор

Вила Алберти се наоѓа на сама плажа и во строг центар.

Располага со студиа за до 4 лица (брачен кревет и кревети на спрат) и апартмани од 5 до 6 лица со истата структура на кревети (брачен кревет и кревети на спрат во кујна и уште една посебна спална со брачен кревет) на прв и втор кат без лифт.

Сите сместувачки капацитети се опремени со: Легла во зависност од студиото/апартманот, тоалет, балкон (мал), гардеробер (мал), фрижидер, мини кујна решо со една рингла за приготвување на лесна храна и TV. Вилата исто така располага со две машини за перење алишта кои се на располагање на гостите и е обезбедена со камери.

 

 

Резервациите се ограничени

Термин Студио 1/4 Апартман 1/6
26.05-02.06.2024 109€ промо 129€ промо
02.06-09.06.2024 169 162€ 199 189€
09.06-16.06.2024 258 242€ 288 269€
16.06-23.06.2024 298 278€ 328 305€
23.06-30.06.2024 318 296€ 348 323
30.06-07.07.2024 368 341€ 398 368€
07.07-14.07.2024 418 386€ 448 413€
14.07-21.07.2024 418 386€ 458 422€
21.07-28.07.2024 418 386€ 458 422€
28.07-04.08.2024 438 404€ 478 440€
04.08-11.08.2024 438 404€ 478 440€
11.08-18.08.2024 438 404€ 478 440€
18.08-25.08.2024 408 377€ 448 413€
25.08-01.09.2024 368 341€ 398 368€
01.09-08.09.2024 258 242€ 288 269€
08.09-15.09.2024 228 189€ 238 216€
15.09-22.09.2024 198 168€ 228 192€
22.09-29.09.2024 119€ промо 139€ промо

 

 

Во цената е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима
 • Паркинг (ограничени места)

Во цената не е вклучено:

 • Превоз – 40 евра возрасен, деца од 2-11.99год. 40 евра, деца до 1.99 год. бесплатно (не користи седиште). Цените се за повратен билет
 • Туристичка такса 0.5 центи од ноќ од студио/апартман- се плаќа при уплата на аранжман- задолжително
 • Патничко осигурување
 • Патниците да си понесат пешкири бидејќи во вилата нема.

 

 

НАПОМЕНА:

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Патниците да си понесат пешкири бидејќи во вилата нема.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Пикник травел.