ВИЛА АЛБЕРТИ - Шенѓин - стф - ЛЕТО 2024

Share on facebook

 

Шенѓин е новата омилена дестинација за туристите од Македонија кое е на Јадранско море. Станува збор за туристичко место одалечено на 310 километри од Скопје, со широка песочна плажа долга 5 километри и за да ја прошетате цела ви е потребно околу час и половина, шеталиште долго повеќе од 2 километри, богато со игралишта за деца, сувенирници, ресторани. Цените на лежалките не се високи, почнувајќи од 5 евра за двајца(во зависност од месецот). Шенѓин е совршено место за фамилијарен одмор

Вила Алберти се наоѓа на сама плажа и во строг центар.

Располага со студиа за до 4 лица (брачен кревет и кревети на спрат) и апартмани од 5 до 6 лица со истата структура на кревети на прв и втор кат без лифт.Сите сместувачки капацитети се опремени со: Легла во зависност од студиото/апартманот, тоалет (без туш кабина), балкон (мал), гардеробер (мал), фрижидер, мини кујна решо со една рингла за приготвување на лесна храна и TV. Вилата исто така располага со две машини за перење алишта кои се на располагање на гостите и е обезбедена со камери.

 

20% ПОПУСТ НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ

РЕЗЕРВИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
ВLACK FRIDAY ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ОД 17-25.11 (ОГРАНИЧЕНИ МЕСТА)

 

Термин Студио 1/4 Апартман 1/6
26.05-02.06.2024 109€ промо 129€ промо
02.06-09.06.2024 189 154€ 219 179€
09.06-16.06.2024 278 226€ 308 249€
16.06-23.06.2024 318 259€ 348 279€
23.06-30.06.2024 338 275€ 368 298€
30.06-07.07.2024 388 315€ 418 338€
07.07-14.07.2024 438 355€ 468 378€
14.07-21.07.2024 438 355€ 478 387€
21.07-28.07.2024 438 355€ 478 387€
28.07-04.08.2024 458 369€ 498 399€
04.08-11.08.2024 458 369€ 498 399€
11.08-18.08.2024 458 369€ 498 399€
18.08-25.08.2024 428 345€ 468 378€
25.08-01.09.2024 388 315€ 418 338€
01.09-08.09.2024 278 225€ 308 249€
08.09-15.09.2024 248 199€ 248 226€
15.09-22.09.2024 218 178€ 248 202€
22.09-29.09.2024 129€ промо 149€ промо

Во цената е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима
 • Паркинг (ограничени места)
 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Во цената не е вклучено:

 • Превоз – 50 евра возрасен, деца од 2-11.99год. 40 евра, деца до 1.99 год. бесплатно (не користи седиште). Цените се за повратен билет
 • Туристичка такса 0.5 центи од ноќ од студио/апартман- се плаќа при уплата на аранжман- задолжително
 • Патничко осигурување

 

НАПОМЕНА:

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А ПИКНИК ТРАВЕЛ.