ВИЛА АКРОТИРИ - ЕВИА - СК - Leto 2023

Share on facebook

Евија е најголем остров во Егејското море и втор по големина Грчки остров ( после Крит)Главниот град Халкида се наоѓа на средишниот дел на островот, поврзан е со копното со мост, одалечен од Атина околу 90км. Островот е со должина од 180км, а ширина од 6 до 45км.

Пефки е едно од најпознатите и омилени места за одмор на северниот дел ос островот. Со своето скоро 4км долго шеталиште и плажа, зеленило и природни сенки, темно сината боја на морето е идеално место за оноие кои сакаат вистински да се одморат. Во Пефки може да купите штотуку уловена риба или морски плодови, квалитетно маслиново масло и маслинки. Вашиот одмор во Пефки збогатете го со некој излеттермалните бањи во Едипсос, Атина, крстарење до Скијатос, Вулканските острови (Lihadonisias)…

 Вилите немаат сопствен паркинг. Може да паркирате во непосредна близина на објектите.

Секоја вила има интернет. Агенцијата не сноси одговорност за брзината на интернетот, слабиот сигнал  или технички проблеми и пречки кои може да се појават.

ВИЛА АКРОТИРИ – Евиа, Пефки

Покрај самото шеталиште во првиот ред куќи покрај море за наоѓа вила Акротири. На приземјето има кафе бар, а веднаш до вилата и супермаркет.

Вилата располага со двокреветни студија (1/2+1 со плус фотеља на пуштање) кои се на прв спрат, дел од собите се со поглед на море, а останатите кон дворот. Секое студио е со комплетно опремена кујна, тоалеи, тв, тераса и клима која е вклучена во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз)

трето лице гратис сместување

-20% попуст за уплата до 01.01.2023

СМЕНА ПЕРИОД 1/2+1 МОРЕ 1/2+1 ГРАДИНА
1 20.05-27.05 80 ПРОМО 70 ПРОМО
2 27.05-03.06 95 ПРОМО 85 ПРОМО
3 03.06-10.06 110 95
4 10.06-17.06 125 110
5 17.06-24.06 140 120
6 24.06-01.07 160 140
7 01.07-08.07 180 150
8 08.07-15.07 200 170
9 15.07-22.07 215 190
СМЕНА ПЕРИОД 1/2+1 МОРЕ 1/2+1 ГРАДИНА
10 22.07-29.07 215 195
11 29.07-05.08 215 195
12 05.08-12.08 215 195
13 12.08-19.08 215 190
14 19.08-26.08 200 180
15 26.08-02.09 190 170
16 02.09-09.09 175 160
17 09.09-16.09 160 140
18 16.09-23.09 120 100

 

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 20 евра по лице.

Доплата за превоз и траект (за оние кои имаат гратис сместување)


65 евра за возрасни

45 евра за деца до 12 години

–    Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–     Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–     Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–   Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

–          За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

–          Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,

–          Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбинираат

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 

  •           Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
  •           Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
  •          сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
  •           ТА Пикник Травел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
  •           При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
  •           За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023
  •           За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
  •           Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
  •           Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.