АПАРТМАН SANDRA - Ханиоти - хол - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Ханиоти е мало и многу живописно село на Халкидики, дизајнирано да ги задоволи потребите дури и на најпребирливиот патник и да гарантира релаксирачки и незаборавен престој. Ханиот располага со бројни ресторани и традиционални таверни кои ќе го задоволат секое семејство, како и модерни барови и танцови клубови наменети да обезбедат вечерна забава за сите возрасни групи.
Sandra’s Apartment е сосема нов пријатен стан со две спални соби во срцето на селото Ханиоти. Се наоѓа на само 350 метри од море и 200 метри од центарот на селото.

Максималниот капацитет е 6 лица.

Куќата ја има сета опрема за домаќинството потребна за удобен престој и има вградено клима уред, интернет, кабловска телевизија и сопствено паркинг место. Вилата се наоѓа во мирна, респектабилна област во непосредна близина на еден од најдобрите барови на плажа и на непосредна близина од ресторани, продавници и барови во центарот на селото Ханиоти.

 

Период на користење: 01 Април – 31 Октомври 2024
Времетраење: минимум 3 ноќи престој во мај и септември
минимум 5 ноќи престој за период 01.06-19.06.2024
минимум 7 ноќи престој за период 20.06-31.08.2024
Локација: Ханиоти, Грција
Транспорт: Индивидуален
Цени за април:  60 € од ноќ за период 01.04-30.04.2024
Цени за мај:  80  од ноќ за период 01.05-05.05.2024
60  од ноќ за период 06.05-09.05.2024
70 € од ноќ за период 10.05-12.05.2024
60 € од ноќ за период 13.05-16.05.2024
70 € од ноќ за период 17.05-19.05.2024
60 € од ноќ за период 20.05-23-05.2024
80 € од ноќ за период 24.05-26.05.2024
60 € од ноќ за период 27.05-31.05.2024
Цени за јуни:  80 € од ноќ за период 01.06-02.06.2024
100  од ноќ за период 03.06-13.06.2024
120 € од ноќ за период 14.06-20.06.2024
135 € од ноќ за период 21.06-27.06.2024
165 € од ноќ за период 28.06-30.06.2024
Цени за јули и август:  165 € од ноќ за период 01.07-28.07.2024
170  од ноќ за период 29.07-31.07.2024
170 € од ноќ за период 01.08-25.08.2024
165 € од ноќ за период 26.08-31.08.2024
Цени за септември и октомври: 135   од ноќ за период 01.09-15.09.2024
110  од ноќ за период 16.09-22.09.2024
90  од ноќ за период 23.09-30.09.2024
60  од ноќ за период 01.10-31.10.2024

 

Во цената е вклучено:
● Изнајмување на апартман за одбран период и број на ноќевања
● Туристичка такса
● Паркинг место
● Комплетно опремен апартман со 2 спални
● Wi-Fi интернет и кабловска телевизија

Во цената не е вклучено:
● Чистење на апартманот 50 еур доколку се престојува помалку од минимумот даден број на ноќевања за бараниот период
● Патничко осигурување
● Превоз

Забелешки:
● За резервација потребна е уплата од 30% од вкупниот износ на  аранжманот
● Пасошот мора да биде валиден најмалку 3 месеци од датумот на вашето пристигнување во Грција.
● Рефундација и откажување на аранжманот е во согласност со Општи услови за патување
● Плаќањата во денарска противвредност ќе се пресметуваат со курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.