АПАРТМАН БУНТЕРАКИС - Мола Калива - хол - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Мола Калива е мала туристичка населба на Халкидики, дизајнирано да ги задоволи потребите дури и на најпребирливиот патник и да гарантира
релаксирачки и незаборавен престој. Мола Калива располага со бројни ресторани и традиционални таверни кои ќе го задоволат секое семејство, како
и модерни барови и танцови клубови наменети да обезбедат вечерна забава за сите возрасни групи.

Бунтеракис апартман е сосема нов пријатен стан со две спални соби. Се наоѓа на само 50 метри од море и во самиот центар на Мола Калива. Капацитетот е 4-6 лица. Куќата ја има сета опрема за домаќинството потребна за удобен престој и има вградено клима уред, интернет, кабловска телевизија и сопствено паркинг место како и двор со настрешница и скара во дворот. Вилата се наоѓа во мирна, респектабилна област.

 

Период на користење: 01 Април – 31 Октомври 2024
Времетраење: минимум 3 ноќи престој во мај, септември и октомври
минимум 5 ноќи престој во јуни
минимум 7 ноќи престој во јули и август
Локација: Мола Калива, Грција
Транспорт: Индивидуален
Цени за април: 60  од ноќ за период 01.04-30.04.2024
Цени за мај:  80  од ноќ за период 01.05-05.05.2024
60  од ноќ за период 06.05-31.05.2024 –за работни денови од пон-чет
80  – од ноќ за пет-саб-нед
Цени за јуни:  80  од ноќ за период 01.06-13.06.2024
100  ноќ за период 14.06-30.06.2024
Цени за јули и август:  150  од ноќ за период од 01.07-14.07.2024
165 € од ноќ за период од 15.07-31.07.2024
165  од ноќ за период од 01.08-14.08.2024
150 € од ноќ за период од 15.08-31.08.2024
Цени за септември и октомври:  120  од ноќ за период 01.09-09.09.2024
100 € од ноќ за период 10.09-15.2024
80 € од ноќ за период 16.09-30.10.2024

Во цената е вклучено:
● Изнајмување на апартман за одбран период и број на ноќевања
● Туристичка такса
● Паркинг место
● Комплетно опремен апартман со 2 спални и двор
● Wi-Fi интернет и кабловска телевизија

Во цената не е вклучено:
● Чистење на апартманот 60 еур доколку се престојува помалку од минимумот даден број на ноќевања за бараниот период
● Патничко осигурување
● Превоз

Забелешки:
● За резервација потребна е уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот
● Пасошот мора да биде валиден најмалку 3 месеци од датумот на вашето пристигнување во Грција.
● Рефундација и откажување на аранжманот е во согласност со Општи услови за патување
● Плаќањата во денарска противвредност ќе се пресметуваат со курс 1 ЕУР = 62 МКД