АПАРТМАНИ ЛИЦА – Полихроно - ЧЕТВРТОК - стб - ЛЕТО 2024

Share on facebook

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

 

ОПИС:

Вила Лица располага со апартмани за 3 и 4 лица. Сите сместувачки единици се наоѓаат на високо приземје и се состојат од дневна соба со единечен кревет и опремена кујна, спална соба со брачен кревет (грчки) и единечен кревет, бања, тераси.
Вила Лица се наоѓа на одлична локација, на 50 м од песочна плажа, во центарот на Полихроно.

Сместувањето е идеално за 3 возрасни и дете до 7 г или 2 возрасни и 2 деца до 12г

 

Важна напомена:

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи. Агенцијата не е одговорна за брзината на интернетот или јачината на сигналот поради технички проблеми.

  • Check in:    14:00h.
  • Check out:  09:00h.

Адреса и Gps: 
Litsa appartments
Polichrono 630 85, Greece
40.017507, 23.527616

-15% попуст за резервација со 50% уплата до 31.01.2024

-10% попуст за резервација со 50% уплата до 28.02.2024

-7% попуст за резервација со 50% уплата до 10.05.2024

 

ЦЕНОВНИК :

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари. 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 50% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

 

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Период Ноќи 1/3 АПП 1/3+1 АПП Коментар
16.05-23.05.2024 7 139€ 159€ промо
23.05-30.05.2024 7 189€ 209€ промо
30.05-06.06.2024 7 259€ 279€
06.06-13.06.2024 7 329€ 349€
13.06-20.06.2024 7 409€ 429€
20.06-27.06.2024 7 449€ 469€
27.06-04.07.2024 7 489€ 509€
04.07-11.07.2024 7 529€ 549€
11.07-18.07.2024 7 569€ 589€
18.07-25.07.2024 7 569€ 589€
25.07-01.08.2024 7 569€ 589€
01.08-08.08.2024 7 569€ 589€
08.08-15.08.2024 7 569€ 589€
15.08-22.08.2024 7 469€ 489€
22.08-29.08.2024 7 389€ 409€
29.08-05.09.2024 7 339€ 359€
05.09-12.09.2024 7 259€ 279€
12.09-19.09.2024 7 199€ 229€ промо
19.09-26.09.2024 7 159€ 189€ промо

Во цената е вклучено:  

  • 7 Ноќевања,
  • wi-fi.
  • паркинг

Во цената не е вклучено:

  • Превоз
  • патничко осигурување
  • Туристичка такса 1,5 евра на ден (се плаќа во објектот).
  • 5 Евра на ден Клима  (се плаќа во објектот)

Важат Општите услови на Т.А. Пикник Травел

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.