Ipsos Apartments – ГО - Лето 2023

Share on facebook

Вила Ipsos Apartments – Ипсос

Вилата Ipsos Apartments се наоѓа во мирниот дел на Ипсос, на околу 250 метри од плажата. Вилата има двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни соби, секоја со мини кујна која е опремена со основен прибор, тоалет, интернет и тераса. Собите се наоѓаат на високо приземје и прв кат и се уредени во стандардно грчки стил. Секоја соба има клима која дополнително се доплатува 5евра од ден кај претставникот на агенцијата.

ТАБЕЛА И ЦЕНОВНИК:

Понудата е по лице за 7 ноќевања и автобуски превоз. Доплата во автобус за траект 20€ по лице.

ПРОМО цените важат до 15.12. На овие цени не следува попуст за споен термин, ниту намалување за сопствен превоз.


7 ноќи и 
Превоз
 ВИЛА IPSOS APARTMENTS
Термин: ТИП СОБА РЕДОВНА ПО ЛИЦЕ FIRST MINUTE
27.05 – 03.06 1/4 79€ 69€
1/3
1/2
89€ 79€
03.06 – 10.06 1/4 99€ 79€
1/3
1/2
109€ 89€
10.06 – 17.06 1/4  109€ 89€
1/3
1/2
119€ 99€
17.06 – 24.06 1/4 119€ 99€
1/3
1/2
129€ 109€
24.06 – 01.07 1/4 139€ 119€
1/3
1/2
149€ 129€
01.07 – 08.07 1/4 159€ 139€
1/3
1/2
169€ 149€
08.07 – 14.07
(6 ноќи)
1/4 179€ 149€
1/3
1/2
189€ 159€
14.07 – 22.07 1/4 189€ 169€
1/3
1/2
199€ 179€
22.07 – 29.07 1/4 199€ 169€
1/3
1/2
209€ 179€
 29.07 – 05.08 1/4 199€ 169€
1/3
1/2
209€ 179€
05.08 – 12.08 1/4 219€ 169€
1/3
1/2
229€ 179€
12.08 – 19.08 1/4 219€ 169€
1/3
1/2
229€ 179€
19.08 – 26.08 1/4 209€ 149€
1/3
1/2
219€ 159€
26.08 – 02.09 1/4 159€ 139€
1/3
1/2
169€ 149€
02.09 – 09.09 1/4 139€ 129€
1/3
1/2
149€ 139€
09.09 – 16.09 1/4 129€ 109€
1/3
1/2
139€ 119€
16.09 – 23.09 1/4 109€ 89€
1/3
1/2
119€ 99€
23.09 – 30.09 1/4 89€ 79€
1/3
1/2
99€ 89€

 

НАПОМЕНИ:
 Цените се однесуваат на едно лице за 7 ноќевања и автобуски превоз
• Во цената не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за траект на релација Игуменица-Крф-Игуменица од 20 евра ако користите наш превоз и се плаќаат на денот на тргнувањето во автобус.
• Во цената на аранжманот не е вклучена ЗАДОЛЖИТЕЛНАТА  туристичка такса од 0.50 центи по соба на ден. Се плаќа во автобус.
• Патничко осигурување – Може да се купи во агенцијата (5 евра за целиот престој) или од друго место, но мора да се донесе потврда дека постои.
• Можност за плаќање: Можност за уплата директно во агенцијата, во готовo, со кредитна картичка, трансакциска сметка.
• За сингл соба се доплаќа плус 70% од редовната цена поради вториот кревет.
• Возрасен на дополнителен кревет плаќа 70% од сумата на аранжманот, плус 20евра за траект
• Доколку сакате да споите термин, на цените кои веќе се на попуст се плаќаат двете цени без одземање за превоз.
• За сопствен превоз се одземаат 20 евра само на редовните цени, а оние цени кои се на попуст не се одземаат.
•За било каков отказ без разлика на условите во ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ, се задржува манипулативен трошок 10 евра по лице (административни трошоци кои настанале при правењето на резервацијата)

НАПОМЕНА: Вилите немаат приватен паркинг. Паркингот на целиот остров е бесплатен и има можност да се паркира на самите улици пред вилите

 •  Тргнувањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата, а превозот се одвива преку граничниот премин Меџитлија (Битола)
 • Седиштата се нумерирани по редоследот на уплатите. Можност за бирање на седишта со доплата од 10 евра (освен првите две).
 •  Цена само за превоз 80 евра со доплата од 20 евра за траект – во два правци.
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата.
 • Доколку странката сака да донесе домашно милениче во сместувачките капацитети, должна е да ја праша агенцијата дали е дозволено сместување на миленичињa.
 • Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. PICNIC TRAVEL.

ПЛАЌАЊЕ ЗА ДЕЦА:

 • Дете од 0 до 3 години не плаќа и дели кревет со возрасен
 • Дете од 3 до 12 години на класичен кревет плаќа 70% од цената на аранжманот, плус 20 евра за траект
 • Дете од 3 до 12 години на дополнителен кревет плаќа 50% од цената на аранжманот и плус 20 евра за траект.

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Check in во собите е од 14h – 16h по грчко време
 • Check out е до 09h. Багажот се остава кај делот предвиден за куфери.
 • Секој патник има право на еден голем куфер или торба и рачен багаж
 • Чистењето на собите е на четвртиот ден, а гостите се задолжени да се грижат за хигиената и редот во вилата за време на престојот (поради општата ситуација со ковид 19, по препорака од страна на грчкото министерство за здравство, сопствениците на сместувачките капацитети, треба самите да проценат и одлучат дали во текот на престојот ќе го направат второто чистење, бидејќи е препорачано што помалку контакти, со цел одржување на безбедноста на самите гости. Секако достапни се чисти постелнини, пешкири и средства за чистење како џогери и метли). Агенцијата не може да влијае на одлуката на сопствениците, која е индивидуална во секоја куќа. Ви благодариме за разбирањето, се трудиме максимално да ја одржиме вашата безбедност за време на престојот).
 • Ве замолуваме да се придржувате кон пропишаните часови за излегување и влегување од вилата на последниот ден. Собите треба да се чистат за да може да се смести групата која доаѓа.
 • Вилата има интернет, но не гарантираме за квалитетот и брзината за истиот

Тимот на Picnic Travel ви посакува убав одмор!