8 декември Сандански Бугарија - дб

Share on facebook

8 декември Спа хотел Спартак (екс Свети Никола) Сандански Бугарија

Спа Хотел Спартак **** (поранешен Свети Никола).Се наоѓа во центарот на Сандански.Сандански  е град на југозападот на Бугарија, во подножјето на Пирин планина на само 40 км од Македонската граница. Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината. Тука се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести.

Спартак е оригиналното име на комплексот, изграден во 1974 година. Хотелот е основач на туристичкиот бизнис во Сандански. Во 2022 година хотелот е реновиран и по петиција на граѓаните, управата одлучи наместо Свети Никола да го врати првобитното име Спартак.Сите соби и апартмани се модерно опремени, опремени со кабловска телевизија, телефон со директна телефонска линија,мини бар, безжичен интернет, централна климатизација, бања.
Хотелот се напојува со хипертермална минерална вода – (75 ° С од бушење). Водата се препорачува за лекување на болести на мускулно-скелетниот систем, респираторни заболувања, болести на периферниот нервен систем.

Цена 120е (7440 ден) по лице

 

8.12.2023(петок)

Тргнување од Скопје во 7часот од договорено место.
Пристигнување во Сандански.Сместување во Хотел Спа Спартак*****. Слободно време за релаксација во затворен базен со минерална вода,џакузи,парна бања ,сауна ….Ноќевање.


9.12.2023(сабота)
Појадок. Прошетка низ центарот на Сандански. Користење на спа центарот во хотел Спа хотел Спартак****.Ноќевање.


10.12.2023(недела)
Појадок. Напуштање на хотелот. Посета на Рупите (куќата на баба Ванга ) Враќање во Македонија во попладневните часови.

Во цената е вклучено

-2 ноќевања со појадок на шведска маса,

-бесплатно користење на внатрешен базен со минерална вода,

-надворешен термален базен од типот на џакузи,

-сауна, римска бања, солена соба,

-теретана,

-Превоз до наведената релација

 

Во цената не е вклучено

-Патничко осигурување