24 МАЈ СОКОБАЊА - ви

Share on facebook

1 ДЕН: 24.05.2024 – Петок

Состанок со групата во утринските часови. Поаѓање за Србија преку граничен премин Табановце, со паузи за одмор и царински формалности. Пристигнување во Сокобања во пладневните часови. Сместување во Сокобања во приватни вили. Ручек. После ручекот организирана прошетка низ центарот на Сокобања: Милошев Конак, Турско купатило….. Слободно попладне. Ноќевање.

2 ДЕН: 25.05.2024 – Сабота

Појадок. После појадокот организирана прошетка со локален водич до Лептерија и Сокоград. Враќање во  вилите. Ручек. После ручекот слободно попладне за индивидуални активности. Можност за посета на СПА Центар. Вечера.Ноќевање.

3 ДЕН: 26.05.2024 – Недела

Појадок. После појадокот посета на ОЗРЕН и Водопадот РИПАЉКА.Поаѓање за Скопје со попатна посета на Врање и Лидл. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

ЦЕНА: 119€

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • Превоз до наведената релација
 • 2 полни пансиони ( доручек, ручек, вечера )
 • Сместување во приватни вили во Сокобања ( секоја соба со сопствено купатило, WI-Fi )
 • Исхраната е во ресторан Сплендид – Сокобања
 • Забава со жива музика во ресторан Сплендид
 • Сите вили се наоѓаат во непосредна близина на ресторанот

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

 • Алкохолни и безалкохолни пијалоци
 • Туристичка такса 1.5 € од ден по лице
 • Патничко – здравствено осигурување – 120 мкд.
 • Влезница за СПА Центар – 1000 групна влезница, 1500RSD – индивидуална влезница.

 

НАПОМЕНА:

 • За со сопствен превоз се намалува 10 евра од цената
 • Деца од 0-2 год бесплатно
 • Деца од 2 – 6 години – плаќаат само седиште во автобус – 35 евра
 • Деца од 6 – 10 години – 20% попуст на сумата!