ВИЛА SUNRISE - Полихроно - хол - ЛЕТО 2024

Share on facebook

Villa Sunrise се наоѓа на 800 метри од центарот на Полихроно и 40 метри од морето. Има голем двор со повеќе од 2000 м2 кој е полн со зеленило помеѓу борова шума и прекрасното Егејско море кое ви овозможува најрелаксиран одмор.
Вилата Sunrise е една од петте мезонети по ред, втора од врвот на дворот.
Подолу е патот кој ја спојува вилата со селото Полихроно, горниот пат е главниот пат низ полуостровот Касандра.
Двете главни спални соби и двете класични соби поделени на два ката ви ја даваат сета удобност и приватност што ви треба.
На приземјето има голема дневна соба во рустикален стил со комплетно опремена кујна и голема врата кон приватниот двор каде што можете да
уживате во вашето време со добро вино, правејќи BBQ или мирно утро со кафе и чај. Има и три бањи по една на секој кат, ТВ сателит, бесплатен WI-FI, машина за перење, машина за миење садови, мрежи против комарци и сите потребни работи за да уживате.

 

Период на користење: 01 Април – 31 Октомври 2024
Времетраење: минимум 3 ноќи престој за мај и октомври
минимум 5 ноќи престој за јуни и септември
минимум 7 ноќи престој за јули и август
Локација: Полихроно, Грција
Транспорт: Индивидуален
Цени за април:  65 € од ноќ за период 01.04-14.04.2024
75 € од ноќ за период 15.04-26.04.2024
100 € од ноќ за период 27.04-30.04.2024
Цени за мај:  100 € од ноќ за период 01.05-05.05.2024
80 € од ноќ за период 06.05-31.05.2024
Цени за јуни:  120  од ноќ за период 01.06-13.06.2024
150  од ноќ за период 14.06-23.06.2024
170  од ноќ за период 24.06-30.06.2024
Цени за јули:  200 € од ноќ за период 01.07-18.07.2024
220  од ноќ за период 19.07-31.07.2024
Цени за август:  220  од ноќ за период 01.08-31.08.2024
Цени за септември:  170  од ноќ за период 01.09-14.09.2024
120 € од ноќ за период 16.09-21.09.2024
80  од ноќ за период 22.09-30.09.2024
Цени за октомври:  70  од ноќ за период 01.10-31.10.2024

Во цената е вклучено:
● Изнајмување на цела куќа за одбран период и број на ноќевања
● Туристичка такса
● 2 паркинг места
● Комплетно опремена куќа со 4 спални
● Капацитет 8 лица
● Wi-Fi интернет и кабловска телевизија

Во цената не е вклучено:
● Чистење на апартманот 80 еур доколку се престојува помалку од минимумот даден број на ноќевања за бараниот период
● Патничко осигурување
● Превоз

Забелешки:
○ За резервација потребна е уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот
○ Пасошот мора да биде валиден најмалку 3 месеци од датумот на вашето пристигнување во Грција.
○ Рефундација и откажување на аранжманот е во согласност со Општи услови за патување
○ Плаќањата во денарска противвредност ќе се пресметуваат со курс 1 ЕУР = 62 МКД

 

Секој патник има обврска да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбеди патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. „Пикник травел“ и на самата агенција и поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.