Вила Костантин 2-Полихроно-Leto 2023 JKT

Share on facebook

Вила Костантин 2 се наоѓа во централниот дел на Полихроно, во мирна област со многу зеленило. Одалечена од плажа на само 5мин пешачење или 150м, или на 300м од центарот на Полихорно.
Вилата располага со 4 едноспални апартмани од кои два се наоѓаат на високо приземје и два на прв спрат, сите со поглед на двор и зеленило.
Сите апартмани имаат една спална соба со две единечни легла, сопствен тоалет со туш када, и посебна просторија со еден спален кревет и голема кујна во истиот простор. Сите апартмани имаат сопствена тераса, опремени кујни со садови за готвење и прибор за јадење, ТВ, wi-fi (за брзината на интернетот не гарантираме) клима.
Цените се изразени за НАЕМ на апартман за 7 ноќевања
Цените се изразени во еур, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 62мкд.
Напомена: првите два термини и последните два се промо цени и на нив не следува попуст. 

ВИЛА КОСТАНТИН 2
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини Ноќ. 1/4 АПП Коментар
18.05-25.05.2023 7 149 Промо цени
25.05-01.06.2023 7 189 Промо цени
01.06-08.06.2023 7 259
08.06-15.06.2023 7 329
15.06-22.06.2023 7 409
22.06-29.06.2023 7 449
29.06-06.07.2023 7 509
06.07-13.07.2023 7 509
13.07-20.07.2023 7 509
20.07-27.07.2023 7 509
27.07-03.08.2023 7 559
03.08-10.08.2023 7 559
10.08-17.08.2023 7 529
17.08-24.08.2023 7 439
24.08-31.08.2023 7 369
31.08-07.09.2023 7 309
07.09-14.09.2023 7 259
14.09-21.09.2023 7 189 Промо цени
21.09-28.09.2023 7 159 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (четврток)

 • -Скопје (Дрводекор) – 45еур по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 60еур по лице
 • -Велес (БП Макпетрол-кружен тек) – 45еур по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –45еур по лице
 • -Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 45еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • -Битола -(Автобуска станица Транскоп – на перон) – 40еур по лице
 • -Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • -Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –50еур по лице
 • -Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • -Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 50еур по лице
 • -Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • -Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

Пикиник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%  , или промена на цената на горивото