ВИЛА КЛЕА - КСАМИЛ - ИТ - Лето 2023

Share on facebook
 

Вилата Клеа се наоѓа во Ксамил,  на 350 метри оддалеченост од плажата Bela Vista и 15 мин. пешачење од центарот. Вилата се стотои од два објекти и располага со 1/2, 1/3 и 1/4 сoби и 1/4+1 АПП сите комплетно опремени со сопствена кујна, купатило, ТВ, WI – FI, клима, балкон. Вилата располага со сопствен паркинг.

КООРДИНАТИ: 39.7637766142596, 19.999743054199687

ЦЕНОВНИК АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 ВИЛА КЛЕА – КСАМИЛ

Термин

03.06

10.06

17.06

24.06

01.07

08.07

15.07

22.07

29.07

05.08

12.08

19.08

26.08

02.09

09.09

16.09

23.09

Ноќи

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

7

1/2

119*

129*

189

219

249

279

289

289

289

289

279

259

229

199

159

129*

119*

1/3

119*

129*

229

249

289

319

329

329

329

329

319

289

269

249

199

129*

119*

1/4

119*

129*

269

289

329

349

359

359

359

359

349

329

309

289

259

129*

119*


ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ВО ЕВРА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА, ОСВЕН ЦЕНИТЕ ОЗНАЧЕНИ СО ЦРВЕНА БОЈА (*) СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ!

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:
– Скопје (Дрводекор) – 50€
– Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 60€
– Штип (Нова Пошта – трансфер до Скопје) – 60€
– Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 60€
– Тетово (попатно) – 50€
– Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 50€
– Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) – 50€
– Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) – 50€
– Струга (кружен тек – кај Нептун) – 50€
– За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€ од цената за возрасен
– За билет во еден правец се одбива 10€
– Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота во 14:00h
– Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ

НАПОМЕНА:
– Првите два термини (02.06 и 09.06) и последните два термнини (15.09 и 22.09) се пакет аранжмани по лице и вклучуваат 7 ноќевања со превоз
– На пакет аранжманите не следува попуст за рана уплата и попуст за две смени (7+7)
– За пакет аранжманите за деца од 02-11.99 год. следува 20% попуст за сместување во 1/3 (трокреветна) или 1/4 (четирикреветна) соба. 

ОПШТИ НАПОМЕНИ:
– За резервација задолжителна е уплата од 30% од сумата и доплата на аранжманот зависно од времетраењето на попустот (информации во агенција)
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Цените означени со (*) се пакет аранжмани по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ПИКНИК ТРАВЕЛ.

ЛОКАЦИЈА