ВИЛА КЛАРА - КСАМИЛ - ИТ-Leto 2023

Share on facebook

Вила Клара се наоѓа на 80 метри од преубавата песочна плажа и на 200 метри од центарот на Ксамил. Најблиската плажа од вилата е Bell Vista. Сите соби се опремени со сопствено купатило, комплетно опремена кујна,клима вклучена во цената, Wi-Fi. Вилата располага со бесплатен паркинг.

КООРДИНАТИ: 39.76709468392941, 20.000511049224105

ЦЕНОВНИК – АЛБАНИЈА ЛЕТО 2023 ВИЛА КЛАРА – КСАМИЛ
Термин 03.06 10.06 17.06 24.06 01.07 08.07 15.07 22.07 29.07 05.08 12.08 19.08 26.08 02.09 09.09 16.09 23.09
Ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 159€ 179€ 209€ 229€ 289€ 329€ 349€ 349€ 349€ 349€ 349€ 339€ 289€ 199€ 189€ 169€ 149€
1/3 179€ 199€ 229€ 249€ 309€ 349€ 369€ 369€ 369€ 369€ 369€ 359€ 309€ 219€ 209€ 189€ 169€

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕАЊА!
 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:
– Наем на студио за 7 ноќевања/8 дена

ВО ЦЕНАТА НЕ Е ВКЛУЧЕНО:
– Автобуски превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ ЗА АЛБАНИЈА:

ПРЕВОЗ ЗА КСАМИЛ И САРАНДА – АЛБАНИЈА
ПОАЃАЊА ОД: ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ: ЦЕНА ЗА ПОВРАТЕН БИЛЕТ ЦЕНА ЗА БИЛЕТ ВО ЕДЕН ПРАВЕЦ
Скопје (Дрводекор) 22:00h 50€ 40€
Росоман (Црна Река-Сирково – Трансфер до Скопје) 20:15h 55€ 45€
Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) 21:00h 55€ 45€
Куманово (Бензинска пупма Макпетрол – Трансфер до Скопје) 21:00h 55€ 45€
Тетово (попатно) 22:45h 50€ 40€
Гостивар (попатно – Бунар Петрол) 23:00h 50€ 40€
Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) 23:45h 50€ 40€
Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) 00:45h 50€ 40€
Струга (кружен тек – кај Нептун) 01:00h 50€ 40€
  • Поаѓање од Скопје секој петок во 22:00h
  • Враќање од Ксамил (автобуска постојка кај Тирана Банка) секоја сабота во 14:00h
  • Враќање од Саранда (спроти Хотел Бутринти) секоја сабота во 14:30h
  • Предвидено време за пристигнување во Скопје околу полноќ
  • За деца (02-11.99 год.) се одбива 10€од цената за возрасен
  • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
  • Пикник Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%, или промена на цената на горивото
  • Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
  • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето
  • Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

ОПШТИ НАПОМЕНИ:

 

– За резервација задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање
– Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари)
– Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка
– Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден во 09:00 ч. (багажот се остава на рецепција)
– За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 10% попуст на вторниот аранжман
– Попустите не се комбинираат
– Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
– За хигиената на собите се грижат самите гости
– Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот
– За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
– Се патува преку граничен премин Ќафасан
– Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направени и потврдени резервации нема да подлежат на било каква промена на цената

– Со оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА T.A. ПИКНИК ТРАВЕЛ.